بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

رویداد های همگام

موسسه خیریه همگام - روز کار داوطلبانه

روز کار داوطلبانه

رویداد18

5 اردیبهشت ماه 1392

5 اردیبهشت‌ماه 1392

روز کار داوطلبانه کارمندان (Give and Gain Day) یک رویداد جهانی است که براساس آن کارکنان شرکتها و سازمانها، یک روز از سال، در طول ساعت کاری خود فعالیت‌های داوطلبانه‌ای را انجام می‌دهند. مثلا کارکنان یک شرکت می‌توانند به شکل گروهی در پروژه‌ای در اجتماع محلی خود همکاری کنند. این رویداد طیف وسیعی از فعالیت‌ها مثل فعالیت‌های آموزشی، هنری، زیست محیطی، اجتماعی، بهداشت و سلامت را شامل می‌شوند. بعنوان نمونه:
شرکت گوگل در سانفرانسیسکو به زنان کم درآمد مشاوره مالی و خوداشتغالی ارائه می‌کند.
کارکنانشرکت کوکاکولای فرانسه برای پایین آوردن نرخ بیکاری در سال ۲۰۰۸ به ۲۷۰۰ دانشجو تدریس کردند که برابر با تعداد خود کارکنان بوده است. در عین حال این برنامه روی روحیه، اخلاق و رفتار خود کارکنان تأثیر مثبت داشته است.  
شرکت MITIE در انگلستان در برنامه‌ای به مدت ۱۰ هفته با عنوان Real Apprentice به ناتوانان ذهنی و جسمی بی‌کار کمک نمود. این برنامه ۱۹۷ نفر مشارکت کننده داشت که از میان آن‌ها ۱۳۴ نفر مهارت‌های خاصی برای ورود به بازار کار کسب کردند و از این میان هم ۹۸ نفر در شرکت‌های مختلف مشغول به کار شدند.
روز داوطلبی کارکنان بخشی از برنامه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها است که توسط مدیران ارشد بنگاه‌های اقتصادی برای تشویق و حمایت از داوطلبی کارکنان در رفع چالش‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
در ایران امسال، روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه روز کار داوطلبانه تعیین شده‌است و به این ترتیب ما نیز در چارگون به این حرکت جهانی خواهیم پیوست. پیرو هماهنگی‌های انجام گرفته از طریق همگام با مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی، در این روز میزبان دانشجویان مستعدی خواهیم بود که توسط موسسه «مُحاد» معرفی می‌شوند.
«مؤسسه­ی خیریه­ی حمایت از دانشجویان مستعد» با نام اختصاری “مُحاد” با هدف حمایت مادی و تحصیلی از دانشجویان مستعد و نیازمند از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز نموده است. هر سال پرونده­ی تحصیلی تعداد فراوانی از دانشجویان دانشگاه­های مختلف کشور در رشته­های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و از میان آنان، مستعدترین و پرتلاش‌ترین دانشجویان انتخاب، و امکانات بورسیه در اختیارشان قرار می‌گیرد.
روز ۱۶ اردیبهشت، ماموریت ما در شرکت چارگون این است که این دانشجویان را با مبانی ویندوز و اینترنت آشنا نموده و آنها را جهت ورود به بازار کار توانمند سازیم و  یک روز کاری میزبان این دوستان خواهیم بود. جایگاه‌های مورد نیاز جهت برگزاری این دوره شامل موارد زیر می‌باشد:
- مدرس مبانی ویندوز (یک نفر)
- مدرس مبانی اینترنت (یک نفر)
- مدرس نرم‌‌افزار Word برای سطح مبتدی (یک نفر)
-  مدرس نرم‌افزار  Excel برای سطح مبتدی (یک نفر)
- دستیار مدرس برای حضور در کلاس و رفع اشکالات (۲ نفر)
به این ترتیب از کلیه همکارانی که تمایل دارند در این رویداد مشارکت داشته باشند تقاضا می‌شود جهت انجام هماهنگی‌‌های لازم، تا تاریخ ۷ اردیبهشت‌ماه با ارسال ایمیل به info@hamgamcharity.org ضمن ذکر جایگاه مورد نظر، ما را از نیت خود آگاه سازند. ساعات تدریس  توسط داوطلبان جزء ساعت کاری محسوب خواهد شد.
دیدگاه کاربران
دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی :

*

پست الکترونیک :

*
توضیحات: *
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ