بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

رویداد های همگام

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو‌ها را نماند قرار

رویداد 10

23 مرداد ماه 1391

23 مردادماه 1391

زندگی گرمی دست‌های بهم پیوسته است
 بی‌گمان هر که به جایی درافتد از پای، دست‌هایش بسته است …..
در گوشه‌ای از گستره این مرز و بوم، سایه‌ای است از جنس غم. ما هم به سوگ نشسته‌ایم برای تمام دست‌‌هایی که زیر خاک، ناتوان از ادامه مسیر زندگی باز ماندند….
ای کاش سعدی بود تا تجسم «بنی آدم اعضای یکدیگرند … » را از نزدیک ببیند. حتی آنها که فرسنگ‌ها از این سرزمین دورند دل به این غم داده و سراسیمه یاری‌ هستند …. امید است که این قطره‌ قطره‌ها با مدیریتی مناسب دریایی شود برای یاری به آنان که امروز سخت از پا افتاده‌اند.
گروه همگام نیز به محض آگاهی از این خبر به نوبه خود در صدد بود تا شاید بتواند از طریق مشتریان چارگون در منطقه زلزله‌زده و یا موسسات همکار،‌ راهی مستقیم برای خدمت‌رسانی بیابد.
همچنین از طریق موسسه مهر گیتی با یکی از نیروهای اجرایی فعال در جمعیت هلال احمر وحاضر در منطقه نیز ارتباط برقرار نموده‌ایم. این گروه بصورت روزانه با استعلام مستقیم از مناطق، مایحتاج را خریداری و همراه وانت و نیروهای داوطلب اعزام می‌نمایند. همچنین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز درصدد اخذ مجوز  جهت اعزام یک تیم پزشکی متشکل از ۷ دانشجوی داوطلب سال آخر پزشکی هستیم که به این وسیله موفق به ارسال دارو و وسایل مورد نیاز برای کمک‌های اولیه درمانی به مجروحین حادثه خواهیم شد. تیمی متشکل از ۵ عکاس و خبرنگار نیز برای کمک‌رسانی مستقیم با گروه همگام همکاری خواهند نمود.
به این ترتیب طی چند روز آینده، گروه همگام با استفاده از درگاه‌های مستقیم معتمد و حمایت مالی از گروه‌های اعزامی نامبرده امکان انتقال کمک‌های نقدی شما عزیزان به مناطق آسیب‌دیده را خواهد داشت. لذا شما می‌توانید در صورت تمایل به مشارکت در این حرکت، نوع حمایت و اطلاعات تماس خود را به آدرس ایمیل info@hamgamcharity.org ایمیل نمایید تا همکاران ما در با شما تماس حاصل کنند.
امید است که حمایت تک تک هموطنان در این روزهای سخت در جایی موثر افتد و گوشه‌ای از این بار سنگین را بر دوش گیرد.
 

اقدامات انجام‌‌گرفته در راستای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان از سوی گروه همگام شامل موارد زیر می‌باشد:
  • خرید مواد غذایی و پتو در روز نخست پس از وقوع زلزله و اعزام به مناطق توسط گروه امدادرسانی جمعیت امام علی
  • خرید دارو و اعزام تیم پزشکی به روستاهای دورافتاده و آسیب‌دیده منطقه ورزقان سه روز پس از وقوع زلزله
  • تخصیص بودجه به دو تیم امداردسان اعزامی به منظقه جهت خرید مایحتاج روزانه مناطق
  • ارائه خدمات پشتیبانی به تیم‌های اعزامی به منطقه اعم از سفارش و پیگیری خرید و برقراری ارتباط بین تیم‌های کاری مختلف
  • سفارش خرید و نصب دو دستگاه کانکس جهت راه‌اندازی مدرسه در مقطع ابتدایی، در دو روستای منطقه مشیرآباد. کانکس‌ها با عنوان موسسه نیکوکاری همگام و کانون یوگای ایران که هزینه خرید این دو دستگاه را متقبل شده‌است در محل مربوطه نصب و در سال تحصیلی 91-92 مورد بهره‌برداری اهالی منطقه قرار خواهد گرفت.
ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه کمک‌رسانی متشکل از نمایندگان چند موسسه خیریه  از جمله موسسه سیب سرخ، و شرکت در جلسات مربوطه. مطابق مصوبات آخرین جلسه این گروه با عنوان «همیاران بحران»، در روز پنجشنبه مورخ 16/06/1391 مقرر شده‌است کلیه کمک‌های نقدی در محل حساب ویژه موسسه نیکوکاری رعد تجمیع  شده و جهت خرید کانکس بعنوان محل زندگی خانواده‌های یکی از روستاهای پرتخریب برای گذران فصل سرما مورد بهره‌برداری قرار خواهد گیرد. 
دیدگاه کاربران
دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی :

*

پست الکترونیک :

*
توضیحات: *
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ