بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

رویداد های همگام

طراح صدای سپید

رویداد 4

1 اسفند ماه 1390

1 اسفندماه 1390
 
تنها صداست که می‌ماند ….
یکی از چشم‌اندازهای گروه خیریه «همگام»، اجرای طرح‌‌های فرهنگی در راستای توسعه پایدار اجتماعی است. اجرای طرح «کتاب مدرسه» یکی از گام‌های موثر در راستای محقق شدن این چشم‌انداز در تاریخچه این گروه محسوب می‌شود. در خلال اجرای این طرح با مشکلات گروهی از افراد خاص برای تهیه و خواندن کتاب‌های مورد علاقه‌شان آشنا شدیم و تصمیم گرفتیم گام‌هایمان را کمی فراتر گذاشته و فراهم کردن امکانات لازم مطالعه برای این گروه را در دستور کار خورد قرار دهیم. افرادی که هر چند قدرت دیدن با چشم ظاهر را ندارند اما توانایی‌ها و بالقوه‌های چشم‌گیری در وجودشان موج می‌زند. افرادی که با لمس سر انگشتان، دنیایی از مفاهیم عمیق را وارد وجودشان می‌‌کنند. افرادی که هر چند تنها رنگ نگاهشان سپید یا سیاه است اما رنگین کمانی از امید و آرزو در دل‌هایشان نقش بسته، درست مثل تک تک ما. در بین این افراد، باز هم گروهی هستند که بیش از همه به وسعت بخشیدن چشم‌انداز رویاهایشان نیاز دارند؛ کودکان.
به این ترتیب، در نظر داریم تا با راه‌اندازی و اجرای طرح «صدای سپید»، با به‌هم پیوستن صداهایمان، عصای سپیدی شویم برای ورود کودکان و نوجوانان نابینای زیر ۱۸ سال به جهانی رنگارنگ. در راستای اجرای این طرح که می‌تواند به‌صورت پیوسته توسط تیم داوطلب در حال انجام باشد، در نظر داریم تا با همکاری و مشاوره بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، کتاب‌های مناسب این رده سنی، که نسخه صوتی و یا Braille آنها وجود ندارد را روخوانی نموده و صداهای ضبط شده را در قالب آرشیو صوتی کتاب در اختیار این کتابخانه‌ قرار دهیم تا به این ترتیب طیف وسیع‌تری از کودکان نابینا به آنها دسترسی داشته باشند.
در مراحل مختلف اجرای این طرح به یاری تک تک شما عزیزان نیازمندیم. چنانچه تمایل به همیاری در این طرح دارید و می‌‌‌توانید با شرکت در تست اولیه صدا از اعضای تیم گویندگان داوطلب آن باشید. خواهشمند است با ارسال ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org ما را از نیت و زمینه  همکاری مورد نظر خود آگاه سازید.


دیدگاه کاربران
دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی :

*

پست الکترونیک :

*
توضیحات: *
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ