بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

رویداد های همگام

طرح کتاب مدرسه

رویداد 3

21 آبان ماه 1390

21 آبان‌ماه 1390

«بچه‌‌هایی رو سراغ داریم که شوق خواندن کتاب دارند اما کتابی برای خواندن ندارند.»
طرح «کتاب مدرسه» طرح مشترک «همگام» و گروه «انفاق» فعال در مجموعه شرکت‌های مپنا بود باشه که به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، ۲۱ لغایت ۲۷ آبان‌ماه، به اجرا در آمد.
در این طرح به کتابخانه تعدادی از مدارس مناطق محروم و مراکز حمایت از کودکان کار سر زدیم و لیستی از تجهیزات و کتب مورد نیاز آنها تهیه شد سپس با تعیین اولویت‌ها برای ایجاد یا غنی‌سازی آنها دست به کار شدیم.
تصاویر زیر گویای مراحل مختلف اجرای طرح «کتاب مدرسه» است. از جمع‌آوری و طبقه‌بندی کتب دست دوم گرفته تا خرید کتاب‌‌های مورد نیاز و بسته‌بندی و توزیع آنها در سطح مدارس و مراکز هدف. تمام آنچه می‌بینید حاصل تلاش مشترک دوستان و همکارانمان در «همگام» و «انفاق»، تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و افراد داوطلبی است که از طرق مختلف با این طرح آشنا شده و برای همکاری در کارهای اجرایی آن اعلام آمادگی کرده بودند.

یکی از نکات ارزنده در اجرای این طرح، تجهیز ۵ مدرسه هدف در مقطع دبستان برای اجرای طرح فرهنگی «با من بخوان» همزمان با مدارس برتر شهر تهران بود. در این طرح که با همکاری شورای عالی کتاب کودک، نشر چیستا و سایت کتابک انجام می‌گیرد، بسته‌های کتاب‌خوانی متشکل از  ۱۰ جلد کتاب داستان هدفمند به منظور آشنایی کودکان با مهارت‌های فردی و اجتماعی به همراه CD آموزشی، در اختیار معلمان مدارس قرار داده می‌شود تا با مطالعه گروهی آن در کلاس درس و ضمن ساعات کتاب‌خوانی، کودکان را با مهارت‌های کاربردی و ارزش‌های زندگی فردی و اجتماعی آشنا سازند. به این ترتیب موفق شدیم تا با اهدای این بسته‌ها به مدارس مناطق محروم، موافقت مدیران این مدارس را جهت اختصاص ساعات کتاب‌خوانی در برنامه درسی پایه‌های مختلف مقطع دبستان جلب نماییم. قابل ذکر است نتیجه اجرای این طرح توسط نمایندگان آن بصورت دوره‌ای از این مدارس پیگیری خواهد شد.


دیدگاه کاربران
دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی :

*

پست الکترونیک :

*
توضیحات: *
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ