بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

آرشیو رویداد ها

برگزاری جشن شب یلدا همراه با کودکان کار

مراسم جشن شب یلدای کودکان کار توسط موسسه خیریه همگام، روز شنبه 30 آذر ماه 98 با حضور 130 نفر از کودکان کار محله عبدل آباد تهران برگزار شد.
یکی از اهداف موسسه همگام "فراهم‌کردن امکانات و ارائه خدمات حمایتی به آنش آموزان مستعد کم بضاعت جهت توانمندسازی آنها برای ورود به بازار کار" است.
از آنجا که برگزاری جشن ها و مراسم شاد باعث ترویج شادی و روحیه بخشیدن به این دانش آموزان می شود و با اهداف موسسه همگام در یک راستا قرار دارد بر خود واجب دانستیم با برگزاری این جشن سهمی در جهت روحیه بخشیدن و شادابی کودکان کار داشته باشیم.

این مراسم با بادکنک آرایی و آماده سازی فضا برای جشن آغاز شد و با پخش آهنگ، شادی دانش آموزان و اجرای سرود توسط دانش آموزان ادامه یافت و در نهایت با دادن بسته های تغذیه که شامل خوراکی های ویژه شب یلدا از جمله میوه، آجیل، هندوانه و شیرینی بود به پایان رسید
 تجهیز سایت کامپیوتری دبیرستان پسرانه شهید بهشتی یاسوج از سوی موسسه همگام عملیاتی شد.

پروژه تجهیز سایت کامپیوتری دبیرستان پسرانه شهید بهشتی یاسوج به یاد همکاران جانباخته شرکت چارگون در سانحه هواپیمایی آسمان محقق شد.

موسسه خیریه #همگام بیستم آبانماه با اعزامداوطلبانه4 نفر از همکاران شرکت چارگون سایت کامپیوتری دبیرستان شهید بهشتی یاسوج را با هدف توزیع  عادلانه امکانات و بسترهای دسترسی به فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز، راه‌اندازی کرد.  
تلاش برای فراهم کردن دسترسی دانش‌آموزان کم برخوردار به فناوری‌های جدید از جمله کامپیوتر، اینترنت و سایر نرم‌افزارهای پرکاربرد از جمله اهداف موسسه خیریه همگام برای تجهیز این سایت آموزشی بوده است.
هزینه تجهیز سایت دبیرستان یاسوج علاوه بر همراهی افراد نیکوکار و خیر از محل صندق ذخیره خیره همگام تهیه شده است.

خیریه همگام با تقدیر ویژه از مشارکت نیکوکارانه همکاران و همراهانمان در شرکت چارگون در این امر پسندیده که به یاد مهندسین محمدحسین برزگری، زهرا ایمانی، رویا داخته و پریسا سوهانی صورت گرفت را ارج می‌نهد و امیدوار است که برکات این اقدام خیرخواهانه موجب شادی و خرسندی روح این عزیزان شود.

گفتنی است ؛ پروژه تجهیز سایت کامپیوتری دبیرستان پسرانه شهید بهشتی یاسوج با استقرار 7 کامپیوتر،‌میز، صندلی ، یک پرینتر 4 منظوره، وایت برد و کتابخانه ، و با صرف حدود 28 میلیون تومان عملیاتی شده است.

ریز هزینه های مالی این پروژه در اسناد همگام موجود است.

♦️پروژه بسته مهر 98 موسسه #همگام با موفقیت و کلی لبخند به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی موسسه همگام، امسال هم پروژه بسته مهر به صورت مستقل و گسترده تر از سالهای قبل انجام شد. در این پروژه 61 بسته مهر به سه دسته از دانش آموزان اهدا گردید.

گروه اول دانش آموزان تحت حمایت همگام، دسته دوم 40 نفر از دانش آموزانی که از طرف انجمن کودکان کار حمایت می شوند و دسته سوم کودکان روستا ی محروم “چم عرب” در استان لرستان، که سفیر همگام با اعزام به آن روستا بسته ها را به دست صاحبانش رساند.

این پروژه معادل 7.263.000 تومان هزینه در برداشت و گزارش مالی آن نیز در اسناد همگام موجود است.

 
نشست تخصصی سومین رویداد توان‌تِک با حضور توان‌یاب‌ها و مسؤولان توان‌تِک در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری رویداد توان‌تِک؛ در این مراسم 3 جایزه در بخش‌های کسب و کار برتر، مؤثرترین حامی خانواده توان‌یاب و استارت‌آپ‌ها موفق اهدا شد. در ابتدا مراسم شرکت «ویتانا» که توانست جایزه مسؤولیت اجتماعی مجتمع رعد را به خود اختصاص دهد، معرفی شد. در بخش استارت‌آپ‌ها نیز استارت‌آپ سوم به «آزمایشگاه آنلاین» به طراحی«محمد مجددی»، استارت‌آپ دوم به «دکتر حیدری» و "نسیم صحت راستین نصر" برای طراحی ویلچر ارزان قیمت برقی و استارت‌آپ برتر به توان‌یاب ناشنوا «حمید‌رضا محترم» برای طراحی استارت‌آپ هاناپ در رفع نیازهای ناشنوایان اختصاص یافت. جایزه تقدیر از خانواده‌ توان‌یاب نیز به «ابراهیم دشتی» برادر «محمد رضا دشتی» سردبیر وب‌سایت شمعدانی و یکی از فعالان دفاع از حقوق افراد دارای معلولیت اهدا شد.
در ادامه مراسم مدیر اجرایی الکام استارز با بیان اینکه "توان‌تِک" حاصل یک دوستی صمیمی بین مجموعه افراد فناوری ارتباطات و مجموعه رعد است، گفت: در دور اول برگزاری توان‌تِک تمرکز بر حوزه اشتغال بود.
نشست خبری توان تک برگزار شد

نشست خبری توان تک برگزار شد

توان‌تِک درباره فناوری‌ها‌یی سخن می‌گوید که زندگی را برای توان یابان آسان‌تر ‌کند.

در 28 مرداد 98 نشست خبری توان تک در رویداد الکامپ با حضور مهندس شاهین طبری رئیس هیئت مدیره شرکت چارگون وایده پرداز رویداد تون تک و منصوره پناهی مدیرعامل موسسه رعد برگزار شد وبه سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.
 
همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ مهندس شاهین طبری رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون و ایده‌پرداز رویداد توان‌تِک با طرح سوالی از تعداد جمعیت معلولان در جهان، گفت: از 8 میلیارد نفر انسانی که در دنیا زندگی می‌کنند، یک میلیارد نفر آنها با معلولیت زندگی خود را ادامه می‌دهند. اینها اگرچه مشکلات زیادی دارند، اما توانمندی‌های زیادی هم دارند، توان‌تِک درباره فناوری‌ها‌یی سخن می‌گوید که زندگی را برای این جمعیت یک میلیاد نفری آسان‌تر ‌کند.
وی با اشاره به اینکه برخی از توان‌یابان در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات توانمند‌ی چشم‌گیری دارند، گفت: کسانی در جمع توان‌یابان حضور دارند که مدیر کسب ‌وکار خودشان هستند و توان‌تِک باید نگاهی و نگرشی که به آنها وجود دارد را عوض کند، آنها افراد موفقی هستند، سعی می‌کنند زندگی را برای خودشان و کسانی که در شرایط مثل خودشان هستند، راحت‌تر کنند.
طبری با بیان اینکه توان‌یابان باید از حقوق قانونی و یکسان با دیگران  استفاده کنند، گفت: وقتی یکی از شروط استخدام در صدا و سیما این است که توان‌یاب نباشید، ضمن انتقاد از نادیده گرفته شدن توانایی‌هایشان درحالیکه بسیاری از آنها می‌توانند گویندگان بسیار خوبی باشند. یادآوری کرد، دیگر چگونه باورشان می‌شود که یک فرد دارای معلولیت می‌توانند استارت‌آپ ایجاد کنند. در صورتی که بسیاری از آنها علاقه دارند راجع به مشکلات خودشان استارت‌آپ بزنند، از ناشنوایی و نابینایی و دیگر معلولیت‌ها حمایت کنند.
وی با اشاره به ویژگی‌های توان‌‌تِک امسال، گفت: این رویداد نیازهای معلولان را با هدف مناسب‌سازی سرویس‌ها، خدمات و محصولات به استارت‌آپ‌ها منتقل می‌کند و امسال در 3 بخش حاضر شدیم تا ضمن معرفی خدمات خود به توان‌یابان و معرفی استارت‌آپ‌های آنها، نیازهایشان را به استارت‌آپ‌ها منتقل کنیم و آنها سرویس‌های خود را برای معلولان مناسب‌سازی کنند.
طبری با تاکید بر جمعیت یک میلیارد نفری توان‌یابان، گفت:‌ با ساده‌سازی خدمات و دسترسی‌ها برای آنها فرصتی برای استارت‌آپ‌ها فراهم می‌شود تا بتوانند خدمات خود را گسترش دهند.
 
منصوره پناهی، مدیرعامل مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد ضمن حضور در کنفرانس خبری توان‌تِک خطاب به خبرنگاران گفت: چند سال پیش تعدادی از فعالان عرصه فناوری اطلاعات به عدم  حضور معلولان در نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر اشاره کردند و با الگو قرار دادن الکامپ، رویدادی با نام توان‌تِک را برنامه‌ریزی و اولین دوره آن را در مجتمع رعد برگزار کردند، پس از آنکه استارت اولیه رویداد توان‌تِک زده شد، سال گذشته در یک فضای محدود در  کنار نمایشگاه الکامپ به ما فضایی دادند و امسال در دل الکامپ در یک فضای ۲۰۰ متری این امکان را در اختیار ما گذاشتند که مشارکت و حضور توان‌یابان مطابق دیگر شرکت‌کنندگان دیده شود.
وی با اشاره به هدف از برگزاری رویداد توان‌تِک، افزود: در این دوره استارت‌آپ‌های خدمات‌رسان به جامعه توان‌یابان و کسب و کارهایی که در این حوزه فعال هستند و در حوزه فناوری خیلی مؤثر بودند و با محصولاتشان زندگی را برای آنها راحت کردند، در  توان‌تِک امسال حضور دارند، زیرا  فناوری؛ دسترسی‌پذیری به جامعه، مشارکت در امور اجتماعی، استقلال و امنیت را برای افراد دارای معلولیت به ارمغان آورده است.
مدیرعامل مجتمع رعد با اشاره به همکاری جمعی از انجمن‌های تخصصی حوزه معلولان در برگزاری رویداد  توان‌تِک، گفت: ما از ۲۵ انجمن فعال مدافع حقوق معلولان دعوت کردیم تا علاوه بر مشارکت در برگزاری نمایشگاه توان‌تِک با حضورشان انتظارات و مطالبات مخاطبانشان را به اطلاع کسب و کارها و مدیران استارت‌آپ‌ها برسانند و زمینه دسترس‌پذیری الکترونیک را برای افراد دارای معلولیت فراهم سازند.
 
در قسمت پرسش و پاسخ منصوره پناهی در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو که چندنفر توان‌یاب تحت پوشش رعد هستند؟  گفت: تا امروز بیش از  ۶ هزار نفر در رعد کسب مهارت کرده‌ و به صورت رایگان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده کرده‌اند. همچنین در مرکز علمی کاربردی رعد دانشجویان توان‌یاب در مقاطع کاردانی و کارشناسی رایگان تحصیل می‌کنند و ما نیز همراه با پیشرفت تکنولوژی و فاصله گرفتن از تفکرات سنتی که توان‌یابان را از فضای جامعه و دیگران جدا می‌دانستند، سعی کردیم تا آنها را با آموزش‌ها‌ی به‌روز و نیازهای آینده آشنا کنیم تا در آینده بتوانند کسب و کار خود را ایجاد کنند.
طبری نیز در ادامه به خبرنگار دیجیاتو توضیح داد: متاسفانه غلبه نگاه سنتی به معلولان آنها را گوشه نشین کرده به نحوی که آنها حق خود نمی‌دانند که بتوانند در جامعه کسب و کار خود را داشته باشند و نگرش ترحم‌آمیز سایرین و نادیده گرفتن توانمندی آنها، موجب شده تا توان‌یابان خود را از دیگران جدا بدانند.
 او با اشاره به «وحید رجبلو» مؤسس استارت‌آپ «توانیتو» و «حمیدرضا محترم» مؤسس استارت‌آپ «ناشنوایان پرتو تهران» که در راه‌اندازی استارت‌آپ‌های خود موفق بوده‌اند، گفت: توان‌یابانی که تاکنون اقدام به راه‌اندازی استارت‌آپ خود کرده‌اند بیشتر مشکلات خود را در نظر داشته‌اند و به دنبال راهی بوده‌اند تا خودشان مشکلات خودشان را مرتفع کنند.
گفتنی‌ست در ادامه فعالیت توان‌تِک فردا مراسم اهدا جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد به موفق‌ترین کسب و کاری که بیشترین تأثیر را در بهبود کیفیت زندگی توان‌یابان داشته، اعطا می‌شود و استارت‌آپ‌های برتر این دوره معرفی می‌شوند. همچنین جایزه‌ای به یکی از اعضا خانواده توان‌یاب موفق اهدا می‌شود. این مراسم ساعت 14 در سالن 35 نمایشگاه الکامپ برگزار می‌شود.
سال 1397
موسسه نیکوکاری همگام با حضور در نمایشگاه جانبی گردهمایی سالانه مشتریان چارگون،‌ گزارشی از اقدامات و دستاوردهای خود در حوزه فعالیت‌های موسسه همگام و کمپین 11 ایران به بازدیدکنندگان ارائه کرد.
در این گردهمایی که هشتم دیماه امسال در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، شاهین طبری- رییس هیات مدیره چارگون به برخی از اقدامات موسسه نیکوکاری همگام اشاره کرد و گفت: با بزرگ شدن تعداد اعضای شرکت، کم‌کم ایفای نقش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی چارگون را از قالب کمک‌های پراکنده جدا کردیم و در قالب موسسه نیکوکاری همگام و تعریف پروژه‌های مختلف، ادامه دادیم .
طبری تاکید کرد: برگزاری مسابقات بوچیا ویژه گرامی‌داشت هفته معلولان و توانیاب‌ها، تشکیل کمپین 11 ایران با هدف فرهنگسازی در زمینه افزایش پذیرش عمومی توانیابان در محل‌ها و فضاهای عمومی، مشارکت در رویداد توان‌تک و نمایش قدرتمندی معلولین در حوزه ارائه خدمات اینترنتی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی آینده بهتر نمونه‌ای از اقدامات همگام در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.
 مدعوین هشتمین گردهمایی سالانه چارگون ضمن بازدید از غرفه موسسه نیکوکاری همگام  کسانی که تمایل به همکاری بیشتر با موسسه را داشتند با پر کردن فرم همکاری به حامیان خیریه همگام پیوستند.

یاران و همراهان همیشگی خیریه همگام
همانگونه که مستحضرید از چند روز به شروع ماه مبارک رمضان پروژه جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای اهدای جهیزیه به هدیه، خواهر یکی از دانش‌آموزان تحت پوشش خیریه را با شما خوبان آغاز کردیم. مفتخریم اعلام کنیم تهیه اقلام ضروری برای این نوعروس با همت و یاری شما همراهان خیریه همگام،‌ پرسنل شرکت چارگون و هیات مدیره این شرکت انجام  و تحویل اقلام به خانواده محترم ایشان به پایان رسید.
موسسه خیریه همگام  همچنین مشارکت متعهدانه و نیکوکارانه شرکت چارگون در این کار خیر را نیز که به یاد و خاطره محمدحسین برزگری، زهرا ایمانی، رویا داخته و پریسا سوهانی عزیز 4 عضو همکار سفرکرده‌اش در سانحه هوایی پرواز تهران_یاسوج صورت گرفت را ارج می‌نهد و امیدوار است که برکات این  اقدام خیرخواهانه موجب شادی و خرسندی روح این عزیزان شود.
 
 • گزارش مالی
 
  شرح مبلغ اهدایی (تومان)
   1 مبلغ اهدایی توسط حامیان همگام 5.000.000
   2 مبلغ اهدایی توسط شرکت چارگون 4.000.000
  جمع مبلغ 9.000.000
 
 
 
 
 
 • گزارش اقلام اهدایی
موسسه همگام در 3 مرحله لوازم مورد نیاز جهیزیه را تهیه و به خانواده محترم هدیه تحویل داده‌است که به شرح زیر است.
درضمن یادآور می‌شود مستندات لوازم خریداری شده در موسسه خیریه همگام موجود و قابل دسترسی است.
  شرح اقلام تعداد
1 یخچال فریزر 22 فوت امرسان 1دستگاه
2 گاز فردار 5 شعله آلیش 1 دستگاه
3 سرویس چینی 12 نفره 1 سری
4 قوری 1 عدد
5 جاروبرقی سامسونگ 1 دستگاه
6 ماشین لباس‌شویی 7 کیلوگرمی سیلور اسنوا ا دستگاه
7   فرش 2*3 ماشینی کاشان 1 تخته
8 غذاساز بیم مدل Multi FiXX 1300 1 دستگاه
9 سرویس قابلمه 23 پارچه چدن دسینی مدل 10 1 سری
10 سرویس قاشق چنگال 36پارچه 1 سری
11   سرویس ملامین 1 سری
12 قنددان 2عدد
13 میوه خوری 2 عدد
14   سوپ خوری 1 عدد
15 آجیل خوری 1 عدد
16 پارچه پیراهنی 1 قواره
 
گزارش دومین دوره رویداد توان تک

گزارش دومین دوره رویداد توان تک

با شعار"فرصت‌های برابر در فناوردی و دسترس‌پذیری


توان‌تِک، رویدادی در دل الکامپ است که دستاوردها و توانمندی‌های افراد دارای معلولیت را در حوزه فناوری اطلاعات، طی 4 روز از ششم تا نهم مرداد 1397، در سالن 10 و 11 محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در 3 بخش نمایشگاه شامل: پاویون رعد و استارت آپ ها، کنفرانس مطبوعاتی و اهدا جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد با شعار "فرصت های برابر در فناوری و دسترس پذیری" برگزار شد.
تاریخچه:
اولین دوره رویداد توان‌تِک، آذرماه سال 96 همزمان با روز جهانی معلولان به همت شرکت چارگون و موسسه نیکوکاری همگام،  با همکاری موسسه آموزشی نیکوکاری رعد و دیگر فعالان حوزه تکنولوژی و حضور پرقدرت کسب و کارهای کلان اینترنتی کشور برگزار شد. در این رویداد که شرکت‌های بزرگ و موفق استارت‌آپی و تجارت الکترونیک و توان یابان شاغل از جمله؛ کمپین 11ایران، اسنپ، دیجی کالا، کافه بازار، و...  حضور داشتند که سرویس‌های خدماتی بهبود دهنده کیفیت زندگی شهروندان به ویژه توان‌یابان به بازدیدکنندگان معرفی شدند.
در تمام غرفه‌های شرکت کننده توان یابان رزومه خود را ارائه نمودند و وقعیت‌های شغلی مناسبی برای آن‌ها فراهم بود.
اولین دوره توان‌تِک جایزه و تندیس مسؤولیت اجتماعی رعد در بخش افزایش مشارکت توان‌یابان در جامعه را به تاکسی آنلاین اسنپ برای استخدام نزدیک به 2 هزار نفر از توان‌یابان، در بخش ارتقاء کیفیت زندگی توان‌یابان، شرکت دانش‌بنیان پکتوس برای توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و بیش از 2 دهه تلاش در فراهم آوردن امکان استفاده افراد نابینا از کامپیوتر و اینترنت، و در بخش  فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش جامعه نیز کمپین «هستمت» که با اجرای بزرگ‌ترین و فراگیرترین کمپین محیط زیستی ایران با شعار احترام به محیط زیست و احترام به انسان‌ها اهدا کرد.
 
اهداف:
رویداد توان‌تِک فرصتی است تا توان‌یابان در کنار آشنایی با فضای تجارت الکترونیک و شناخت فرصت­های اشتغال پایدار در اینگونه شرکت‌ها، از راه‌های تازه‌ای برای عرضه کالا، خدمات و رونق کسب و کار خود استفاده کنند.
در واقع توان‌تِک رویدادی استارت‌آپی در حوزه معلولیت است که در آن شناخت افراد دارای معلولیت از فناوری‌های نوین و کاربردهای آن در مشاغل دانش محور و غیر فیزیکی و نیز آگاهی از فرصت های شغلی پایدار در کسب و کارهای تجارت الکترونیک بررسی و معرفی خواهد شد.
همچنین مدیران شرکت‌ها و استارت‌آپ­ها علاوه بر شناخت توانایی‌ها و مهارت‌های افراد دارای معلولیت، رو در رو با مشتریان و مخاطبان ارتباط برقرار نموده و از نزدیک با نیازهای بخشی از شهروندان آشنا می شوند.
در توان‌تِک تلاش می‌شود با هم‌افزایی و مشارکت استارت‌آپ‌های فعال در حوزه معلولیت برای گسترش و توسعه این نوع کسب و کار اقدامات مؤثری انجام شده و چشم اندازی روشن برای سرمایه‌گذاری در این حوزه فراهم شود تا امکانات موجود در فضای مجازی و اثر مثبت آن در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارای معلولیت به نمایش گذاشته شود.
 
جزییات توان‌تِک 97:
توان‌تِک 97 در 3 بخش نمایشگاه شامل: پاویون توان‌تک و استارت­آپ­ ها  از جمله کمپین 11ایران، مهربانه، توانیتو و..، کنفرانس مطبوعاتی و اهدا جایزه مسؤولیت اجتماعی برگزار شد.
پاویون توان تک در غرفه ­ای حدود 30 متر مربع با غرفه آرایی ویژه و مرتبط با نمادهای معلولیت طی 4 روز پذیرای میهمانان و بازدیدکنندگان از جمله: دکتر محمد جواد آذری جهرمی وزیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور و سایر بازدیدکنندگان به ویژه افراد دارای معلولیت بود.
از ویژگی ­های این غرفه رمپ­ های ویژه ورود ویلچر و استفاده از نماد مغز انسان برای نشان دادن ارتباط فناوری­های نوین که مبتنی بر استفاده از توان فکری و توانمندی افراد دارای معلولیت است، بود.
غرفه کمپین 11 ایران
غرفه کمپین 11ایران به عنوان زیر مجموعه خیریه همگام  که برای "فرهنگسازی حضور فعال معلولین در جامعه" تلاش می‌کند  در رویداد توان تک، یکی بخش‌هایی بود که با استقبال خوبی روبرو شد. در این غرفه تلاش شد تا سرفصل‌های مهم و ضروری افزایش فرهنگ عمومی و آگاهی جمعی دربرخورد با  توانیابان، بیان رفتارهای ناخوشایندی که هر روزه این قشر با آن روبرو هستند از جمله نگاه‌ها و کلمات ترحم‌آمیز و قضاوت‌های بی پایه صرفا از روی شرایط جسمی فرد و ایجاد بستر مناسب برای حضور آنها در سطح اجتماع به مخاطبان، ارائه شود.
 
کمپین 11 ایران از آذر ماه 1394 فعالیت خود را آغاز نمود. هدف از راه‌اندازی این کمپین "فرهنگ‌سازی حضور معلولین (توانیابان) در جامعه." بوده است. کمپین 11 ایران قصد دارد با حضور در اماکن و نشست‌های مختلف از جمله نشست سالانه مشتریان چارگون، بازارچه خیریه رعد، مراسم اختتامیه مسابقه عکس معلولین و...، و امضای نمادین طومار این کمپین توسط شرکت کنندگان در همایش توجه افراد را به قشر معلول (توانیاب) جامعه جلب کند.
 
انجام فعالیت‌های تبلیغاتی جهت برندینگ کمپین 11ایران به صورت مستمر در طول سال ادامه دارد. هدف از انجام این فعالیت‌ها "معرفی کمپین به طبقات و اقشار متفاوت جامعه و تغییر نگاه افراد به توانیابان" می‌باشد. کمپین 11ایران با شرکت در همایش‌های مختلف از جمله پنچمین همایش مشتریان شرکت چارگون، اختتامیه جشنواره عکس معلولین، نمایشگاه الکامپ، همایش منطقه‌ای چارگون، همایش کاربرد پذیری و ارایه طوماری برای امضا جهت اعلام حمایت از کمپین به حضار سعی کرد توجه افراد را به این قشر از جامعه جلب کند. همچنین با راه‌اندازی  شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک و توییتر سعی در معرفی هر چه بیشتر 11 ایران نموده‌ایم.
7 استارت آپ دیگر در غرفه رعد حضور داشت که شامل: پداسیس، مهربانه، توانیتو، برناتک، پازلی، دکتر اینجاست و پاراواک بود.

جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد:
مراسم جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد در استیج اصلی سالن  8 و 9 (الکام استارز) نمایشگاه بین المللی تهران  با حضور منصوره پناهی مدیرعامل و دکتر مریم رسولیان رئیس هیأت مدیره، مهندس عبدالله توسلی عضو هیات مدیره مجتمع رعد، میثم ملا شریفی مدیر بازاریابی شرکت اسنپ و شاهین طبری رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون و عضو ثابت دبیرخانه توان ­تِک به اتفاق جمعی از علاقه مندان برگزار شد.
دریافت کنندگاه جایزه مسئولیت اجتماعی:
جایزه مقام اول به نماینده شرکت سامسونگ بابت اجرای طرح کودکان امید و را­ه اندازی کتابخانه گویا در 15 شهر برای کمک به ترویج فعالیت­ های فرهنگی کودکان نابینا و کم بینا، اهدا شد.
جایزه مقام دوم به سایت تأمین مالی جمعی مهربانه با به اجرا گذاشتن 170 پروژه موفق حمایت از اشخاص حقیقی یا حقوقی به خصوص پروژه های مرتبط با توان یابان اهدا شد.
جایزه مقام سوم به شرکت اپلیکیشن ساز پازلی بابت 2 سال حمایت مستقیم از مؤسسه رعد، کمک به ساخت بیش از 30 اپلیکیشن کارآموزان رعد، برگزاری چند کارگاه آموزشی ساخت اپلیکیشن و همکاری در برگزاری جشنواره توان یاب و فضای مجازی اهدا شد.
در مراسم پیش از اهدا تندیس­های برگزیدگان منصوره پناهی مدیرعامل و دکتر مریم رسولیان رئیس هیأت مدیره مجتمع رعد، مهندس شاهین طبری رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون و موسسه همگام و وحید شامخی مشاور مدیریت استراتژیک به ایراد سخنرانی پرداختند.
جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد به سازمان ها یا افرادی که در جهت بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت فعالیت یا اقدام ارزنده ­ای داشته ­اند؛ اهدا می‌شود. این تندیس، یک اعتبار اجتماعی و نشانه تعهد دستگاه‌هایی است که به مسؤولیت اجتماعی­ شان وفادار هستند و با اهدا آن تلاش می­شود بستری مناسب برای گسترش، تبیین و ترویج نقش مسؤولیت اجتماعی آحاد جامعه و احقاق حقوق قانونی افراد دارای معلولیت که ۱۱ درصد جامعه را به خود اختصاص داده­اند، فراهم شود.
 
سخنان شاهین طبری رییس هیئت مدیره خیریه همگام در کنفرانس خبری توان‌تک
شاهین طبری رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون و موسسه همگام و عضو ثابت دبیرخانه توان تک که خود را از اعضای مجتمع رعد معرفی کرد با تأکید بر مفهوم مطالبه‌گری توان یابان برای بهره‌گیری از حقوق قانونی خودشان، اظهار کرد: تاریخچه  ارتقا جایگاه و منزلت زنان در ایران ۴۰ سال ادامه داشته و امروز سهم شان از دانشگاه، مشاغل مدیریتی و حضور در جامعه با مردان برابر یا در برخی موارد بیشتر است و پیش‌نیاز حضور زنان در جامعه، آگاهی بود و این ذهنیت و آگاهی باعث شده که امروز زنان موفق زیادی را بشناسیم.
وی افزود: در موضوع توان‌یابان باید به این سطح  از مطالبه‌گری اجتماعی برسیم، اگر کسانی که می­خواهند انتخابات شوند برای جلب نظر همه اقشار جامعه به ویژه میلیون‌ها نفر توان‌یاب برنامه داشته باشند، زیرا توان‌یابان می‌گویند ما باید میلیون‌ها رای خود را به کسانی بدهیم که ما را از گوشه‌ی خانه و انزوا جدا کنند و به جامعه پیوند بزنند و ما را به ظرفیت بزرگ اجتماع اضافه کنند.
رئیس هیات مدیره شرکت چارگون با اشاره به علاقه‌مندی به فناوری، گفت: فناوری اطلاعات می‌تواند در بروز توانمندی توان‌یابان مؤثر باشد و کارها را راحت کند. ایده هم‌افزایی توان‌یابان و تکنولوژی سال گذشته به رویدادی به نام توان‌تِک رسید تا به پیدا کردن به شغل توان‌یابان کمک کند و‌ کسب ‌وکارهای مبتنی بر فناوری متوجه شوند که جذب کاربران توان‌یابان می‌تواند به حل مشکلات حرفه­ای و مسؤولیت اجتماعی آنها کمک کند به همین علت نخستین رویداد توان‌تِک در خانه توان­یابان یعنی مجتمع رعد برگزار شد و اغلب کسب و کارهای موفق عرصه فناوری اطلاعات در مدت 3 روز زمان برگزاری با این برنامه همراه شدند و اتفاقات بسیار جالبی رقم خورد که برگزاری کارگاه­ های آموزشی گوناگون، حضور افراد تأثیرگذار، ارایه ایده­ها جذاب، نمایش فیلم­ های انگیزشی و ... را می­توان نام برد.
 طبری با تاکید بر اینکه توان‌تِک ‌، الکامپ را به بلوغ رساند، بیان کرد: تیمی که اولین دوره‌ی توان‌تِک اجرا کرده بود، فکر می­کرد در دوره‌ی چهارم،‌ الکام استارز را تکمیل کند و با اضافه کردن بخش توان‌تِک و سهم توان‌یابان، نمایشگاه را به بلوغ جدید برساند زیرا این موضوع و در نظر گرفتن قسمت­ های برای افراد دارای معلولیت در اغلب نمایشگاه‌های دنیا وجود دارد اما در الکامپ نبود. اما این دوره باعث افتخار است که الکامپ میزبان توان‌تِک شد و توان‌یابانی که دارای کسب‌ وکار هستند و یا کسب ‌وکارهایی که به طور مستقیم به توان‌یابان سرویس می‌دهند در این بخش توان‌تِک حاضر شدند و ۴۰ استارت­آپی که یا مخاطبانش توان‌یاب هستند و یا یک توان‌یاب در آن‌ها کار می‌کند، معرفی می­شوند و رعد هم از کسب‌ و‌کارهای مبتنی بر تکنولوژی می‌خواهد با فکر کردن به آنها خدمت خوبی ارائه دهند.
وی با اشاره به جایزه‌ی رعد، اظهار کرد: این جایزه برای مطالبه‌گری جامعه‌ی توان‌یابان طراحی شد و به همین دلیل از کسب‌ وکارهایی که سرویس خوبی ارائه دادند و این بخش از جامعه را دیدند تقدیر می­شود این جایزه توسط مجتمع رعد به نمایندگی از توان‌یابان به کسب و کارهایی که فکر و خدمت زیبایی ارایه می­کنند، تقدیم می‌شود. جایزه مسؤولیت اجتماعی رعد در دوره اول به اسنپ تعلق گرفت که با ایجاد 2 هزار شغل، برد دو طرفه برقرار کرد. از یک سو توان‌یابانی که می‌توانند با خودروهای خود در مناطق طرح‌ ترافیک حاضر شوند، را جذب کرد و از طرف دیگر با حل مشکل اشتغال توان‌یابان آنها را از خانه بیرون آورد و به درآمد رساند. البته در بخشی اداری اسنپ هم توان‌یابان موفقی را جذب کرده است. همچنین شرکت پکتوس به واسطه تولید کامپیوتر برای نابینایان که مانیتور آن به صورت بریل نشان می‌دهد و کمپین هستمت که با جمع­ آوری در بطری، ویلچر تهیه و به توان‌یابان نیازمند اهدا می­کند از برندگان دیگر این جایزه بودند. دومین جایزه‌ی رعد هم به 3 مجموعه‌ای که قدم‌های زیبا و موثری برداشتند، تقدیم می‌شود.
سال 1396
گزارشی از ۴ روز برگزاری رویداد توان‌تک

گزارشی از ۴ روز برگزاری رویداد توان‌تک

نمایشی از همراهی کارآفرینان و توانیابان

رویداد توان‌تک که به مناسبت گرامی‌داشت هفته معلولان در کشور برگزار شد با وعده برپایی دومین دوره این رویداد در سال آینده و اعطای جایزه «رعد» به ۳ شرکت برتر تاثیرگذار در کیفیت زندگی توانیابان، به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی همگام، رویداد توان‌تک از ۲۱ تا ۲۴ آذرماه با حضور صاحبان کسب و کارهای نوین و شرکت‌های بزرگ فناوری، ‌تولیدی و صنعتی با هدف ایجاد تعامل دوسویه بین توانیابان و کارآفرینان کسب و کارهای مختلف تشکیل شد. رویکرد اصلی در این رویداد تاکید بر فناوری در ارتقای کیفیت زندگی توانیابان و معرفی فرصت‌های بی‌شمار این حوزه برای اشتغال‌زایی و کاریابی آنها بود.
در این مراسم افتتاحیه این رویداد، ‌زهرا ساعی- رییس فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی از تصویب قریب‌الوقوع لایحه حمایت از معلولان با تاکید ویژه بر اشتغال، مسکن و افزایش مشارکت‌های اجتماعی آنها خبر داد. الهام فخاری عضو شورای شهر تهران و رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توجه ویژه به حقوق شهروندی توانیاب‌ها اشاره کرد و خسرو سلجوقی_عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات نیز با اشاره به برنامه ششم و پیش‌بینی رشد ۱۹ درصدی حوزه فناوری اطلاعات از تلاش دولت برای توزیع عادلانه این سهم بین افراد غیر معلول و افراد دارای معلولیت خبر داد.در جریان این رویداد، علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نمایشگاهی از دستاوردهای متنوع شرکت‌های بزرگ و کوچک در حوزه ارائه خدمات به ویژه با محور توانیاب‌ها راه‌اندازی شده بود. ارائه انوع تجهیزات الکترونیکی از ویلچرهای سبک تا عصاهای هوشمند ویژه نابینایان، ارائه اپلیکیشن‌های متنوع در حوزه ارائه خدمات بانکی، ‌مالی، مشاوره‌ای و … به توانیاب‌ها از جذابیت‌های این نمایشگاه بود.
در کنار این فضای نمایشگاهی، ‌فرصتی برای ارائه تجربه‌های شرکت‌های مختلف که از جامعه توانیاب‌ها، نیروی کار جذب کرده‌اند در قالب« منطقه ویژه اشتغال و کارآموزی» مهیا بود.
 
در این منطقه علاوه بر مرکز اشتغال حمایت شده رعد، نماینده‌هایی از سایت‌های کاریابی معروف حضور داشتند و متناسب با شرایط افراد توانیاب به آنها در مورد تهیه رزومه حرفه‌ای و موقعیت‌های شغلی مناسب راهنمایی و مشورت می‌دادند.
تجربه شرکت‌هایی مانند اسنپ، چارگون و … در استخدام نیروهای توانیاب و باور به توانمندی آنها از مزیت‌های این رویداد توان‌تک بود. این اقدام با استقبال سایر شرکت‌های حاضر برای الگوبرداری و ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، همراه شد؛ به طوریکه بسیاری از شرکت‌های حاضر با دریافت رزومه از توانیاب‌ها، ‌عزم خود را برای استخدام و به کارگیری این افراد به نمایش گذاشتند.بنا بر گزارش ارائه شده از سوی گلرخ بحری- دبیر اجرایی رویداد توان‌تک در مراسم اختتامیه، در رویداد توان‌تک، ۲۰ استارت‌آپ ۳۰ کسب‌وکار اینترنتی موفق مشارکت داشته‌اند؛ ضمن اینکه در پایان ۴ روز برگزاری رویداد با انواع کارگاه‌های آموزشی آمار نشان می‌دهد که علاوه بر حضور ۳۹۶ نفر در کارگاه‌ها، ۱۶۸ رزومه از توانیابا‌ن دریافت شد که ۴ مورد آن به استخدام فرد توانیاب منجرشده است.
بحری ادامه داد:در زمینه توجه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به توان‌تک بیش از ۸۰ رسانه مکتوب و آنلاین اخبار این رویداد را پوشش دادند. در شبکه‌های اجتماعی هم در مخاطبان بسیاری به برگزاری این رویداد علاقه نشان دادند به طوریکه در توییتر بیش از ۲۰۰هزار، در اینستاگرام بیش از ۶۵هزار بار، در آپارات ۱۲هزار و در تلگرام نزدیک به ۳۰۰هزار بار مطالب مربوط به توان‌تک دیده شده است.
بر اساس این گزارش علاوه بر بازدیدکنندگانی که در مدت ۴ روز از نمایشگاه توان‌تک بازدید کرده‌اند بیش از ۱۲هزارنفر نیز به صورت آنلاین این رویداد را دنبال کرده‌اند. به گفته دبیر اجرایی توان تک، ارائه ایده راه‌اندازی ۲۲ استارتاپ نیز از دستاوردهای این رویداد بوده است.به گزارش روابط عمومی همگام در رویداد توان‌تک از بین ۳۶ شرکت حاضر در بخش داوری «جایزه رعد» در بخش افزایش مشارکت توان‌یابان در جامعه و استخدام بیش از ۲ هزار توانیاب؛ تندیس برتر به تاکسی آنلاین اسنپ و مهندس ژوبین علاقه‌بند، نایب رییس هیات مدیره اسنپ اختصاص یافت.
جایزه برتر در بخش تاثیرگذاری در ارتقای کیفیت زندگی توانیابان را مهندس سعید صادقپور مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پکتوس به دلیل سابقه ۲۰ سال تلاش در حوزه تولید تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی ویژه نابینایان دریافت کرد. جایزه برتر رعد در بخش فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش در جامعه را نیز کمپین «هستمت،  رویای درهای پلاستیکی» با مدیریت سرکار خانم مهندس سیده هدیه معافی مدنی، دریافت کرد.
 


در بخش برگزیدگان استارت‌‌آپ‌ها، رتبه‌ اول این مسابقه به «همیار بینا» تعلق گرفت؛ دستگاهی که به منظور تشخیص موانع معلق طراحی شده که عصای سفید نمی‌تواند آن‌ها را تشخیص دهد. این دستگاه به واسطه‌ لرزش می‌تواند فاصله‌ اجسام روبروی خود را با حس لامسه به کاربر منتقل کند. «ویتامید» نیز به عنوان سازنده‌ بازی‌های توانبخشی برای توان‌یابان، رتبه‌ دوم را کسب کرد.  رتبه‌ سوم نیز به‌طور مشترک به استارتاپ‌های «به‌توان کالا» و «همیار مهر» اختصاص یافت. «به‌توان کالا» اولین مرجع مجازی کالاها و خدمات مخصوص توان‌یابان و «همیار مهر» نیز درگاهی اینترنتی برای ارائه خدمات و کالاهای مناسب توان‌یابان هستند.
در این مراسم همچنین از استارت‌آپ‌های ۳D fast به عنوان پلتفرم آنلاین خدمات پرینت ۳ بعدی و مارکت‌پلیس جامعه طراحان و پرینتر‌داران، صندلی فیبرکربن در زمینه تولید ویلچر سبک‌وزن و بانک اطلاعاتی مناسب‌سازی «بام» که مکان‌های شاخص عمومی شهر برای معلولان را نقطه‌گذاری کرده است، قدردانی شد.

رویداد توان تک

رویداد توان تک

ایجاد تعامل و معرفی استارت‌آپ‌های فعال در حوزه معلولان با برگزاری جشنواره توان تک گامی به سوی هم

به مناسبت روز جهانی معلولان، جشنواره توان تک (Tavan Tech) به همت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و شرکت تولید نرم افزار چارگون ، با حضور استارت‌آپ‌های موفق و شرکت‌های صاحب‌نام حوزه تجارت الکترونیک، با هدف معرفی سرویس ها و خدمات موثر در بهبود کیفیت زندگی شهروندان، به ویژه توانیابان، از ۲۱ تا 24 آذرماه برگزار می‌شود.

یازده درصد از جمعیت کشورمان را افراد دارای معلولیت تشکیل می‌دهند. فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر با نفوذ در تمام جوانب زندگی بشری، هم نوآوری‌های بی‌شماری در ارائه خدمات بهتر به جامعه فراهم کرده و هم فرصت‌های شغلی فراوانی خلق کرده است که با توجه به تغییر الگوی اشتغال از کارگران بدنی به کارگران دانشی، می‌تواند فرصتی تاریخی در اشتغال توانیابان و شکوفایی توانایی‌های آنان باشد. تجربه‌های چند استارت‌آپ ایرانی نشان می دهد داشتن معلولیت جسمی، تاثیری در کارآیی ذهنی و بازدهی کاری توانیابان دارای مهارت در حوزه فناوری اطلاعات ندارد. در واقع مسأله اصلی این افراد عدم فرصت حضور در جامعه بوده است نه ناتوانی در ارائه توانمندی‌های‌شان.

اهداف رویداد #توان_تک

یکی از اهداف رویداد توان تک، آموزش دادن به توانیابان و خانواده‌های ایشان و هم‌چنین فرهنگ‌سازی در کارفرمایان است. برگزاری نمایشگاه با حضور استارت‌آپ‌ها باعث می‌شود کسب‌وکارها با توانیابان و مهارت‌های‌شان آشنا شوند و توانیابان هم با موقعیت‌های شغلی و فضای کاری استارت‌آپ‌ها ارتباط موثر برقرار کنند. از آن‌جا که استارت‌آپ‌ها انعطاف پذیری بالایی برای پذیرش توانیابان در موقعیت‌های شغلی مختلف دارند، پیش‌بینی می‌شود رویداد توان تک، فرصت‌های شغلی قابل توجهی را برای توانیابان فراهم کند.

هدف دیگر این رویداد افزایش مهارت‌های توانیابان می باشد، که کارگاه‌های آموزشی تخصصی متعددی در راستای توانمندسازی و آشنا کردن ایشان با الزامات اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات برگزار می‌گردد. کارگاه‌های برنامه‌نویسی، مهارت‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، تولید محتوا، بازاریابی دیجیتالی و مذاکرات استخدام از جمله کارگاه‌هایی هستند که در این رویداد چهار روزه برگزار می‌شوند. این کارگاه‌ها توسط افراد سرشناس و مطرح، به منظور انتقال تجربه و ارائه داستان‌های موفقیت‌ها و شکست‌های‌شان اجرا خواهد شد.

آشنایی با نمایشگاه  #توان_تک

یکی از بخش‌های اصلی رویداد  #توان_تک ، نمایشگاه توان تک است. در این نمایشگاه، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهایی که در حال حاضر با توانیابان همکاری دارند یا تمایل به استخدام ایشان دارند حضور خواهند داشت. در کنار آن‌ها، استارت‌آپ‌هایی که توسط توانیاب‌ها راه‌اندازی شده نیز به ارائه خدمات و محصولات خود خواهند پرداخت.

مسابقه در رویداد #توان_تک

در بخش مسابقه رویداد #توان_تک ، استارت‌آپ‌هایی که بنیان‌گذارشان توان‌یاب است با استارت‌آپ‌هایی که خدماتی برای توان‌یاب‌ها ارائه می‌کنند یا ایده‌هایی برای ارائه خدمات به توان‌یاب‌ها دارند به رقابت خواهند پرداخت و برنده مسابقه علاوه بر دریافت تندیس رعد، جوایز نقدی ویژه‌ای نیز دریافت خواهند کرد.

حادثه ناگوار #زلزله در مناطق غرب کشور دل همه ایرانیان را لرزاند. موسسه نیکوکاری همگام در راستای ایفای #مسئولیت_اجتماعی خود در قبال هموطنان زلزله‌زده در نظر دارد با کمک موسسه خیریه مهرگیتی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی شما و ارسال برای این مناطق ‌بنماید.
لذا خواهشمندیم  وجوه نقد را به شماره حساب زیر واریز و به دامور درویشی یا سارا گرشاسبی اطلاع‌رسانی نمایید.

 

شماره حساب: 233.8000.10298654.1
شماره کارت: 5022.2910.4954.7704

به نام دامور درویش‌جزی و مسعود عنوانی

روز جهانی خیریه را گرامی می‌داریم

روز جهانی خیریه را گرامی می‌داریم

امروز 5 سپتامبر "روز جهانی خیریه" است

  روز جهانی خیریه را گرامی می‌داریم

امروز 5 سپتامبر "روز جهانی خیریه" است. مجمع عمومی سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه‌ای به منظور به رسمیت شناختن نقش نیکوکاری در فرو نشاندن بحران‌های بشر دوستانه و رنج افراد و همچنین تلاش‌های سازمان‌های خیریه و افراد از جمله تلاش‌های مادر ترزا، پنجمین روز ماه سپتامبر مقارن با سالروز درگذشت مادر ترزا را "روز جهانی خیریه" نامیده است.
موسسه همگام این روز را گرامی می‌دارد و از همراهان و حامیان همیشگی خود سپاسگزار است که در طول این سال‌ها همواره ما را در راه حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان نیازمند و همچنین فرهنگ‌سازی حضور افراد توانیاب در جامعه، پشتیبانی نموده‌اند.
شما می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با فعالیت‌های موسسه نیکوکاری همگام به سایت یا سایر شبکه‌های اجتماعی ما مراجعه نمایید.

همگام در شبکه‌های اجتماعی:
telegram.me/hamgamcharity
www.twitter.com/hamgamcharity
www.instagram.com/hamgamcharity

مقدمه

در روز جمعه 12 خرداد 1396،  بسته‌های ماه رمضان، به 40 خانوار حداقل 5 نفره از زاغه‌نشینان اطراف جمکران استان قم، به همت "موسسه نیکوکاری همگام" و مشارکت "جمعیت دستان یاریگر" اهدا شد.
بسته‌های رمضان سال 96 به خانواده‌های مستضعفی اهدا شد که از امکانات اولیه زندگی نظیر لوله‌کشی آب و گاز، مایحتاج خوراک روزمره و امکانات بهداشتی محروم هستند.
 
 

تهیه کولر آبی برای دو خانواده نیازمند

موسسه همگام جهت تامین آسایش دو خانواده نیازمند اقدام به تهیه کولر آبی برای آن ها کرد تا تابستان بهتری را‌ پشت سر بگذارند.

 

 

هدف از اهدای بسته‌های رمضان به خانواده های نیازمند

 یکی از اهداف موسسه همگام رفع مایحتاج خانواده‌های نیازمند می‌باشد. هدف از اجرای پروژه بسته رمضان و تهیه کولر آبی، تهیه مواد غذایی مورد احتیاج  و همچنین تامین آسایش خانواده‌های زاغه‌نشین اطراف جمکران جهت سپری کردن ماه مبارک رمضان بوده است.
 

آمار کالاهای بسته‌های ماه رمضان 1396

 
ردیف لیست کالاها تعداد
1 برنج 10 کیلویی 40 کیسه
2 روغن مایع سرخ کردنی 40  عدد
3 رب گوجه فرنگی 800 گرمی 40 عدد
4 ماکارونی 120 بسته
5 مرغ 73 کیلو
6 عدس 36 بسته
7 لوبیا 36 بسته
8 خرمای بم 40 بسته
9 کولر آبی 2 عدد
 
 
 
 
 
 

گزارش مالی اهدای بسته‌های رمضان سال 96

 
شیوه جمع آوری مبالغ مبلغ دریافتی
مبلغ جمع آوری شده توسط خیرین در ارتباط با همگام 600.000 تومان
مبلغ اهدایی توسط موسسه همگام جهت تهیه بسته رمضان   700.000 تومان
مبلغ اهدایی توسط موسسه همگام جهت تهیه 2 عدد کولر آبی 600.000 تومان
 
کل مبلغ اهدایی توسط همگام                                                           1.900.000 تومان
 
مبلغ جمع آوری شده توسط سایر خیرین                 2.400.000 تومان
 
هزینه کل پروژه اهدای بسته رمضان 96 و خرید 2عدد کولر آبی                  4.300.000 تومان
 
 
 
سال 1395
موسسه خیریه همگام 300 بسته نوروزی را در مناطق محروم استان خراسان شمالی توزیع کرد.

به گزارش روابط عمومی همگام، ‌این بسته‌های نوروزی که با همکاری موسسه خیریه مهر گیتی، شرکت صنعتی و بازرگانی صحت و شرکت بازی‌های فکری آوای باران تهیه شدند، با نظارت سرکار خانم ترمه رحمانی از طرف موسسه نیکوکاری همگام، به دانش آموزان مدرسه روستای خندقلو شهرستان بجنورد و روستاهای جلف‌آباد و حیدرآباد شهرستان رازوچرگلان، روستای بیک شهرستان شیروان اهدا شد.

موسسه همگام وظیفه خود می‌داند نهایت تشکر را از همراهی آقای ایمانی- مسول نوسازی استان خراسان شمالی، آقای مهندس بابایی-مدیر کل نوسازی مدارس، آقای قنبری قائم مقام مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی آقای اسلامی- معاون آموزش و پرورش شهرستان شیروان و آقای رمضانی- کارشناس نوسازی مدارس شیروان به عمل آورد.


موسسه خیریه همگام 250 بسته نوروزی را در مناطق محروم استان لرستان توزیع کرد.

به گزارش روابط عمومی همگام ،‌این بسته‌های نوروزی که با همکاری موسسه خیریه مهر گیتی، شرکت صنعتی و بازرگانی صحت و شرکت بازی‌های فکری آوای باران تهیه شدند، با نظارت جناب آقای محمد بوداغی- یکی از داوطلبان موسسه همگام به دانش آموزان مدرسه دخترانه سمیه، مدرسه پسرانه رزمندگان اسلام، مدرسه پسرانه لک، مدسه دخترانه شهید ترک، مدرسه پسرانه ابن سینا، واقع در روستاهای شهرستان دورود اهدا شد.

موسسه همگام وظیفه خود می‌داند نهایت تشکر را از همراهی آقای دکتر یار احمدی- مدیر آموزش و پرورش شهرستان دورود و آقای درویشی- کارشناس ساختمان به عمل آورد.

توزیع بسته‌های نوروزی با اهدای 300 بسته در روستاهای استان خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.
موسسه نیکوکاری همگام با همکاری موسسه خیریه مهرگیتی، شرکت صنعتی بازرگانی صحت و شرکت تولید کننده بازی‌های فکری آوای باران 1000 بسته عید برای دانش‌آموزان مناطق محروم استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، لرستان، گلستان و خوزستان تهیه کرده است.
به گزارش روابط عمومی همگام، با اهدای 1000بسته محصولات بهداشتی از سوی شرکت صنعتی بازرگانی صحت به همگام شامل: خمیر دندان، مایع ظرف‌شویی، مایع دستشویی، شامپو و همچنین تهیه بازی‌های فکری، بسته‌بندی و تهیه بسته‌های عیدی  توسط دست‌اندرکاران موسسه نیکوکاری همگام انجام شد و به استان‌های ذکر شده ارسال گردید. در روزهای آینده نماینده موسسه همگام جهت نظارت بر توزیع بسته‌ها به 5 استان محروم کشور اعزام می‌گردند.
موسسه آموزشی و نیکوکاری رعد در مراسمی از دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات بوچیا جام سفیران 11 ایران،‌ تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری همگام، در این مراسم از برگزاری موفق مسابقات بوچیا جام سفیران 11 ایران به مناسبت گرامی‌داشت هفته معلولان،‌ به عنوان اقدامی تاثیرگذار برای آگاهی‌سازی عموم مردم نسبت به توانمندی توانیابان و تلاش برای ارتقای فرهنگ پذیرش آنان در جامعه،‌ یاد شد.
در بخش دیگر این نشست، توانیابان شرکت‌کننده در مسابقات از خاطرات، تجربیات و حس و حال  خود در روز برگزاری مسابقه گفتند و در ادامه نیز نقاط ضعف و قوت رویداد جام سفیران 11ایران از طرف مسولان همگام و رعد مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان این مراسم، جناب آقاي سخن‌سنج رئيس روابط عمومي موسسه آموزشی و نیکوکاری رعد با اهدای یک تابلو نفیس معرق با طرح آرم 11 ایران و تندیس‌هایی از برگزارکنندگان این رویداد در موسسه نیکوکاری همگام قدردانی کرد.
گفتنی است، مسابقات بوچیا جام سفیران 11 ایران روز جمعه 19 آذر با حضور زهرا نعمتی و زهرا حسینی از قهرمانان جهانی پارالمپیک کشورمان بین توانیابان و افراد غیر معلول برگزار شد. هدف از برگزای این مسابقات تلاش برای نمایش و آگاهی‌سازی توانمندی توانیابان در جامعه بود.
گزارشی ازمشارکت همگام در مراسم شب یلدای کودکان کار؛

گزارشی ازمشارکت همگام در مراسم شب یلدای کودکان کار؛

قدمی هرچند کوچک برای بالندگی کودکان سرزمین‌مان

دامور درویشی، مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری همگام از مشارکت این موسسه در توزیع غذا و میوه به مناسبت شب یلدا برای کودکان کار، خبر داد.
دامور درویشی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه همگام با اشاره به تهیه و توزیع بسته‌های میوه و غذای جشن شب یلدای کودکاراضافه کرد: با همکاری و مشارکت مؤسسه جمعیت امام علی 150 بسته غذا و میوه در مراسمی توزیع شد که خوشحالیم و با ایجاد فضایی شاد و صمیمی، قدمی هرچند کوچک برای رشد و بالندگی کودکان سرزمین‌مان برداشتیم.
درویشی خاطر نشان کرد:، از آنجا که مهم‌ترین هدف مؤسسه نیکوکاری همگام، کمک‌رسانی مادی و معنوی برای رشد و بالندگی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند است معتقدیم همدلی با کودکان کار و موسسات مرتبط با این قشر، اقدامی زیربنائی و حمایتی است که ما را در دستیابی به هدف والایمان یاری می‌دهد.
هیات مدیره موسسه خیریه همگام و مدیرعامل شرکت چارگون پس از برگزاری موفق مسابقات بوچیا که به مناسبت هفته گرامی‌داشت هفته معلولان برگزار شد،‌ عصر روز گذشته در مراسمی از دست‌اندرکاران برگزاری این مسابقات تقدیر کردند.شاهین طبری عضو هیات مدیره همگام، تجربه برگزاری مسابقات بوچیا با حضور زهرا نعمتی و زهرا حسینی از قهرمانان پارالمپیک کشورمان و جمعی از توانیابان و افراد غیر معلول را تجربه‌ای گرانقدر و منحصر به فرد دانست و گفت: خوشحالیم که به هدف کمپین #11 ایران که آگاهی بخشی برای پذیرش حضور و توانمندی‌های توانیابان است یک قدم دیگر نزدیک‌تر شدیم.
در این مراسم با اهدای مدال یازده ایران از اعضای موسسه خیریه همگام، کارکنان چارگون و گروه فیلمبرداری موسسه روشن که در برگزاری مسابقات بوچیا فعالانه حضور داشتند، تقدیر شد.

مصاحبه با مدیرعامل موسسه نیکوکاری همگام درباره برگزاری مسابقات بوچیا به مناسبت گرامی‌داشت هفته جهانی معلولان

 
دامور درویشی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی موسسه خیریه همگام تاکید کرد: برگزاری این مسابقات با همکاری موسسه آموزشی و نیکوکاری رعد و با حضور جمعی از قهرمانان پاراالمپیک، هنرمندان  و ‌ورزشکاران طرح‌ریزی شده است.
 
وی با اشاره به حضور مهمانان ویژه این مسابقات در جمع اعضای تیم‌ها گفت: حضور ۱۲ تیم از افراد دچار معلولیت و افراد غیرمعلول در این مسابقات قطعی شده و بناست که آنها به صورت همزمان در ۴ زمین و با حضور ۴ داور با یکدیگر رقابت کنند.
 
به بیان مدیرعامل موسسه خیریه همگام، ۳ تیم برتر معرفی می‌شوند که با اهدای مدال طلا، نقره و برنز، لوح و تندیس از آنها تقدیر خواهد شد. گفتنی است؛ مسابقات بوچیا گرامی‌داشت هفته معلولین از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ روز جمعه نوزدهم آذرماه در مجموعه ورزشی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

منبع و ادامه مطلب
 
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه انجمن حرفه‌ای تجربه کاربری ایران در هفتمین همایش کاربردپذیری توضیحاتی درباره کمپین ۱۱ ایران از سوی سمیه جلیلی کارشناس ارشد روابط عمومی چارگون ارائه شد.
او ضمن بیان اهداف کمپین ۱۱ ایران تاکید کرد: در این کمپین قرار است درباره این سئوال صحبت شود که چرا معلولین کمتر در کوچه و خیابان دیده می‌شوند؟ آیا ندیدن آنها دلیلی بر تعداد اندکشان است یا نشانه‌ایست از بی‌توجهی آحاد جامعه به معلولین؟
به گفته وی، راه‌اندازی کمپین ۱۱ ایران در واقع تلاشی است برای ایجاد فرهنگ تعامل با ۱۱درصد جمعیت جامعه معلول ایرانی. این کمپین مقدمه‌ای برای افزایش پذیرش معلولین در جامعه، حضور بیشتر آنها و نقش‌آفرینی در فرصت‌های اجتماعی است.
وی ادامه داد: متولیان راه‌اندازی کمپین یازده ایران معتقدند مشکل عدم حضور معلولین امکانات شهری و عدم مناسب‌سازی فضاهای عمومی نیست، چون بارها دیده‌ایم که فضای شهری مناسب سازی شده توسط دیگر شهروندان اشغال می‌شود و معلولین امکان استفاده از آن را نخواهند داشت.
جلیلی خاطرنشان کرد: ما نیازمند تغییر نگاه جامعه به سهم  ۱۱ درصدی معلولین کشور هستیم و اولین قدم در این راه، آگاه سازی افراد است.
کارشناس ارشد روابط عمومی چارگون از علاقمندان به این کمپین دعوت کرد تا با عضویت در سایت 11ایران و کلیک بر روی گزینه حمایت از کمپین، وارد این حرکت حمایتی شده و سفیر و حامی این کمپین باشند
مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد در تلاشی مشترک با موسسه نیکوکاری همگام، دانشگاه جامع علمی کاربردی، کافه بازار،اپلیکیشن‌ساز پازلی و شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات چهارمین جشنواره توان­یاب و فضای مجازی را با شعار "فناوري اطلاعات و ارتباطات بستر مناسب ایجاد فرصت­های شغلی برای توان­یابان" برگزار می‌کند.

چهارمین دوره جشنواره توان­یاب و فضای مجازی در 2 بخش اپلیکیشن­ های ساخته شده توسط افراد دارای معلولیت و توسعه­ دهندگانی که با موضوع خدمت­ رسانی به حوزه معلولان اپلیکیشن تولید کرده ­اند، برگزار خواهد شد و کارگا­هایی برای مشاوره و پاسخ به سوالات توان­یابان علاقه­ مند به تولید اپلیکیشن برگزار شده است تا ضمن­ نشان دادن توانمندی­های توان­یابان در فضای مجازی به ترویج فرهنگ بهر­ه مندی از فناوری­های نوین در توسعه کسب و کار افراد دارای معلولیت کمک شود.
بر اساس اعلام ستاد اجرایی 5 آذر ماه  آخرین مهلت ثبت نام برای شرکت در این جشنواره تعیین شده و این زمان تمدید نخواهد شد.
 

شایان ذکر است با رای هیأت داوران از سازندگان برترین اپلیکیشن­ های جشنواره همزمان با مراسم روز جهانی معلولان با اهدا جوایزی نفیس قدردانی به­ عمل می­آید.
 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به آدرس زیر مراجعه کنید.
https://goo.gl/Xy0C7p

دانلود محتوای ارائه‌ شده در پنجمین همایش آموزشی آینده بهتر.
 
شما همراهان همگام می‌توانید پرزنتیشن و فایل صوتی مربوط به هر یک از سخنرانان همایش را با کلیک بر روی لینک‌های زیر دانلود کنید.

دانلود فایل صوتی آرش برهمند
دانلود پرزنتیشن آرش برهمند

دانلود فایل صوتی محمد نجفی
دانلود پرزنتیشن محمد نجفی
 
دانلود فایل صوتی امیر مهرانی
دانلود پرزنتیشن امیر مهرانی
 
دانلود فایل صوتی علی نعمتی شهاب
دانلود پرزنتیشن علی نعمتی شهاب
 
دانلود فایل صوتی سمیه جلیلی
دانلود پرزنتیشن سمیه جلیلی
موسسه خیریه همگام پنجمین همایش آموزشی آینده بهتر را پنچ‌شنبه ۱۵مهر در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار کرد.


 
به گزارش روابط عمومی همگام در این همایش آموزشی،محورهای مختلفی درباره چگونگی حضور موثر و قدرتمند در بازار کار ارائه شد تا دانشجویان دوره با ابزارها و راه‌های مورد نیاز برای رسیدن به اهداف خود آشنا شوند.


 
در آغاز این همایش، آرش برهمند- سردبیر مجله پیوست و فعال حوزه کارآفرینی و استارت آپ از توانمندی در دوران جدید و ناتوانی در دوران قدیم سخن گفت.
او تاکید کرد: معلولیت، داشتن مشکل جسمی نیست؛ بلکه تنهایی، ناامیدی و افسردگی معلولیت‌های اصلی یک فرد هستند. او در ادامه سخنانش از زندگی‌نامه بسیاری از افراد توان‌یاب مشهور برای حاضران سخن گفت.محمد نجفی- مدرس دوره‌های توانمندسازی نیز با طرح این سئوال که از کجا باید شروع کنیم، درباره چگونگی آمادگی برای ورود به بازار کار در همایش آموزشی آینده بهتر سخن گفت.
او یادآور شد: اگر در زندگی رویا داشته باشیم اتفاقات مهمی پیش روی ما خواهد بود بنابراین روی این سه مورد در زندگی خود وقت بگذارید رویای خود را کشف کنید، برای تحقق آن رویا، مهارت کسب کنید و در نهایت از رویاهایتان پول به دست بیاورید.
 


در ادامه این همایش امیر مهرانی- مدرس دوره‌های تحول فردی و سازمانی از ارکان شکوفایی در زندگانی صحبت کرد. امیر مهرانی با انجام فعالیت ها دو نفره و بیشتر به دانشجویان نشان داد که می‌توان با تعامل مثبت و سازنده و عدم پیش‌داوری در روابط پیشرفت کرد و به درک متقابل رسید.علی نعمتی شهاب- تحلیل‌گر و مدرس دوره‌های کسب و کار نیز از سخنرانان این برنامه بود که ابتدا  ارکان تفکر سیستمی را برای حاضران تشریح کرد و سپس از اهمیت تفکر سیستمی در کسب و کار سخن گفت.
 


سمیه جلیلی- مسئول روابط عمومی چارگون و کارشناس شبکه‌های اجتماعی نیز درباره هویت حرفه‌ای در اینترنت سخنرانی کرد.
او خاطرنشان کرد: ابزارهایی که فضای آنلاین در اختیار افراد قرار می‌دهند، مزیت‌ها و امکانات بی‌نظیری برای معرفی و توسعه مهارت‌های شغلی ایجاد می‌کند.
به گفته وی، شناخت بهتر این ابزارهای اینترنتی برای کسانی که در آغاز مسیر پیشرفت شغلی هستند، راهگشا خواهد بود و به ایجاد هویت حرفه‌ای آنها کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی همگام، بخش پایانی همایش آموزشی آینده بهتر با تدریس اصول استاندارد رزومه نویسی از سوی علی نعمتی شهاب اختصاص یافت.به گزارش روابط عمومی موسسه همگام در بخشی از دومین همایش منطقه‌ای شرکت چارگون، در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی و حمایت از کمپین که با هدف فرهنگ‌سازی حضور معلولان در جامعه تشکیل شده است فیلم کوتاه «سیاهِ روشن» که از ساخته‌های جشنواره فیلم چارگون است، به همراه فیلم «برنامه‌نویس‌ها به بهشت نمی‌روند»، برای حاضران به نمایش درآمد.
سال 1394
"موسسه نیکوکاری همگام" به همراه"موسسه خیریه بچه های سیب سرخ"
یاری شما همراهان خیرخواه را میطلبیم...
پیش بینی ما برای هر دانش آموز حدود 120هزار تومان میباشد .
حمایت شامل:
-لوازم التحریر (دفتر. مداد. خودکار. پاک کن . تراش. خط کش. جامدادی. "همه 1000 دانش آموزان " ، "دفتر نقاشی و مدادرنگی ویژه دبستانی ها)"
-خمیر دندان و مسواک "همه بچه ها"
کیف مدرسه " بچه های که امسال معرفی شدند "
لباس فرم مدرسه "موارد محدود"
-هزینه ثبت نام "موارد استثنا"
یاری پر مهرتان به ما میتواند با اهداء اقلام نیز باشد
موسسه نیکوکاری همگام" به همراه "موسسه خیریه بچه های سیب سرخ"
به مناسبت ماه مبارک رمضان در تدارک 500 سبد غذایی، برای 500 خانواده نیازمند هستند.
برآورد ریالی ما از هر سبد غذایی 900.000 ریال میباشد.
اقلام موجود در سبد کالای ماه رمضان:
10کیلو برنج
روغن
سویا
رب گوجه 
ماکارونی
حبوبات
قند و شکر
چای
خرما
شما دوستانی که تمایل دارید همراه و همگام با ما باشید می‌توانید کمک‌های خود را به صورت نقدی یا کالا اهدا کنید
سال 1393
"کارگاه آموزشی زیبا شو"
موسسه خیریه همگام با همکاری موسسه خیریه رعد کارگاه آموزشی"زیبا شو" را در قالب برنامه "آینده بهتر" برگزار کرد.
این کارگاه آموزشی نیمروزه سی‌ام بهمن ماه در مرکز همایش‌های فرهنگی موسسه رعد از 9 صبح تا 13 ظهر برگزار شد.
در این کارگاه، امیرمهرانی، شاهین طبری و رضا بهرامی‌نژاد از زیبایی درونی، زیبایی ظاهری و مصادیق زیبایی در زندگی روزمره سخن گفتند.
موسسه خیریه بچه های سیب سرخ و موسسه نیکوکاری همگام برآنند که به رسم سال‌های پیشین، همدل و همراه شوند تا برای 380 دانش‌آموز کم بضاعت لوازم‌التحریر و

لباس فرم مدرسه تهیه کنند.

اقلام مورد نیاز برای تهیه بسته‌های مهر عبارتند از:
1. کیف مدرسه
2. مداد سیاه و قرمز
3. خودکار (آبی، مشکی، قرمز)
4. پاک‌کن
5. مدادتراش
6. دفترچه 100 برگ (هر دانش‌آموز 3 جلد)
7. دفترچه 60 برگ (هر دانش‌آموز 3 جلد)
8. دفترچه 40 برگ (هر دانش‌آموز 3 جلد)
9. جامدادی
1خط‌کش
11. مدادرنگی 12 رنگ (دبستانی‌ها)
12. دفترچه نقاشی (دبستانی‌ها)
13. دفترچه یادداشت
شما نیز با کمک‌های خود به صورت نقدی و کالا هم‌داستان عاشقیمان شوید.
روز کار داوطلبانه کارمندان (Give and Gain Day) یک رویداد جهانی است که براساس آن کارکنان شرکتها و سازمانها، یک روز از سال، در طول ساعت کاری خود فعالیت‌های داوطلبانه‌ای را انجام می‌دهند. مثلا کارکنان یک شرکت می‌توانند به شکل گروهی در پروژه‌ای در اجتماع محلی خود همکاری کنند. این رویداد طیف وسیعی از فعالیت‌ها مثل فعالیت‌های آموزشی، هنری، زیست محیطی، اجتماعی، بهداشت و سلامت را شامل می‌شوند. بعنوان نمونه:
♦ شرکت گوگل در سانفرانسیسکو به زنان کم درآمد مشاوره مالی و خوداشتغالی ارائه می‌کند.
♦ کارکنانشرکت کوکاکولای فرانسه برای پایین آوردن نرخ بیکاری در سال ۲۰۰۸ به ۲۷۰۰ دانشجو تدریس کردند که برابر با تعداد خود کارکنان بوده است. در عین حال این برنامه روی روحیه، اخلاق و رفتار خود کارکنان تأثیر مثبت داشته است.  
♦ شرکت MITIE در انگلستان در برنامه‌ای به مدت ۱۰ هفته با عنوان Real Apprentice به ناتوانان ذهنی و جسمی بی‌کار کمک نمود. این برنامه ۱۹۷ نفر مشارکت کننده داشت که از میان آن‌ها ۱۳۴ نفر مهارت‌های خاصی برای ورود به بازار کار کسب کردند و از این میان هم ۹۸ نفر در شرکت‌های مختلف مشغول به کار شدند.
روز داوطلبی کارکنان بخشی از برنامه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها است که توسط مدیران ارشد بنگاه‌های اقتصادی برای تشویق و حمایت از داوطلبی کارکنان در رفع چالش‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
در ایران امسال، روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه روز کار داوطلبانه تعیین شده‌است و به این ترتیب ما نیز در چارگون به این حرکت جهانی خواهیم پیوست. پیرو هماهنگی‌های انجام گرفته از طریق همگام با مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی، در این روز میزبان دانشجویان مستعدی خواهیم بود که توسط موسسه «مُحاد» معرفی می‌شوند.
«مؤسسه­ی خیریه­ی حمایت از دانشجویان مستعد» با نام اختصاری “مُحاد” با هدف حمایت مادی و تحصیلی از دانشجویان مستعد و نیازمند از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز نموده است. هر سال پرونده­ی تحصیلی تعداد فراوانی از دانشجویان دانشگاه­های مختلف کشور در رشته­های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و از میان آنان، مستعدترین و پرتلاش‌ترین دانشجویان انتخاب، و امکانات بورسیه در اختیارشان قرار می‌گیرد.
روز ۱۶ اردیبهشت، ماموریت ما در شرکت چارگون این است که این دانشجویان را با مبانی ویندوز و اینترنت و word آشنا نموده و آنها را جهت ورود به بازار کار توانمند سازیم و  یک روز کاری میزبان این دوستان خواهیم بود
ورود  یا حضور  موفقیت‌آمیز در بازار کار حرفه‌ای، چه برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و چه برای افرادی که از شرایط کاری خود رضایت نداشته و همواره به دنبال فضای کاری بهتری هستند، قشر وسیعی از افراد را در بر می‌گیرد. سوالاتی از قبیل اینکه برای موفق بودن چه چیزهایی نیاز دارم؟ تفاوت موفق بودن با رضایت داشتن چیست؟ چگونه کار مناسب خود را پیدا کنم؟ نقاط قوت و ضعف را چطور باید پوشش داد تا حداکثر موفقیت حاصل شود؟ ابزارهای مورد نیاز در راه  موفق شدن چه هستند؟ چطور باید برای رسیدن به اهداف و آینده‌ای که تصور می‌کنم برنامه‌ریزی کنم؟ اصولا چطور آینده خود را در ذهن تصویر می‌کنم؟ و مواردی از این قبیل، سوالاتی هستند که هر روزه بسیاری از ما با آن روبرو هستیم.
 
دوره آینده بهتر پاسخی است حرفه‌ای برای ورود قدرتمند به بازار کار. در این دوره موارد مختلفی در حوزه مرور گذشته و توانایی‌ها صورت می‌گیرد و با توجه به طراحی‌ مورد نظر برای رسیدن به آینده‌ای مطلوب، دانشجویان این دوره با ابزارهای مورد نیازی که در طول رسیدن به هدف مورد نظرشان به آن نیاز خواهند داشت آشنا می‌شوند. این دوره تنها به بیان موارد تئوری بسنده نمی‌کند؛ بلکه با برگزاری کارگاه‌هایی در طول دوره مورد نظر که به مدت دو روز برگزار می‌شود، تلاش خواهد داشت تا به طور عملی داوطلبین را با مفاهیم تئوری بیان شده آشنا کند.
 
در انتهای دوره دو روزه؛  تست‌هایی از حاضرین در دوره آموزشی گفته خواهد شد که نتیحه این تست، پس از تحلیل‌های مورد نظر به آنها بازگردانده شده و پیشنهادات مورد نظر برای تقویت نقاط قوت و ضعف به ایشان ارایه می‌شود. طی این گزارش دوره‌هایی که افراد باید آنها را پشت سر بگذارند تا توانایی مطلوب را کسب کنند نیز مشخص خواهد شد.
 
جهت آشنایی علاقه‌مندان به این دوره، موسسه خیریه همگام با همکاری موسسه آموزشی نیکوکاری رعد، سمینار آشنایی با دوره آینده بهتر در تاریخ 10 اردیبهشت در محل سالن همایش‌های موسسه آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌نمایند. سخنرانان این رویداد که از ساعت 9 تا 13 برگزار خواهد شد، آقای شاهین طبری موسس و رییس هیات مدیره شرکت چارگون، احسان طریقت و علی نعمتی‌شهاب خواهند بود.
سال 1392
همراهان گرامی
 
امسال نیز چون سال گذشته آغاز زمستان را با کودکان خانه علم فرحزاد جشن می‌گیریم. در روز 30 آذر 1392 از ساعت 14 تا 16:30 در محل خانه علم فرحزاد، با برنامه‌ای شاد به پذیرایی از 76 کودک این مرکز با میوه (انار و هندوانه)، آجیل، غذای گرم (ساندویچ) و آبمیوه خواهیم پرداخت. و هدیه ای هم به رسم یادبود به این عزیزان تقدیم خواهیم نمود.
برای برگزاری این جشن از شما یاران همیشگی دعوت می کنیم که همراه ما باشید. از کلیه همراهانی که مایل هستند تا جهت خرید مایحتاج جشن، توزیع غذا، تهیه بسته‌های هدیه و نیز شادی دل این کودکان در این برنامه حضور داشته باشند دعوت می‌کنیم تا با ارسال ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org تا پایان روز سه شنبه 26 آذر ماه، ما را از قصد خود آگاه سازند.

شنبه 30 آذر 1392 از ساعت 14 تا 16:30
تهران.فرحزاد.خیابان امامزاده داوود.روبه روی کوچه رمضانی.کوچه عمویی.در کرم رنگ، تلفن: 09305432083
 

1 خردادماه 1392
 
]این روزها داستان شهرزاد برای اغلب ما داستان آشنایی است. داستان دختر جوان مبتلا به سرطان که در انتظار سلول بنیادی سازگار با بدنش، روزهای سخت بیماری را می‌گذراند...راوی این داستان شاید شهرزاد باشد اما این حکایت آدم‌های زیادی است در سراسر دنیا، ایرانی و غیرایرانی .....  شاید شما هم به همین واسطه در مورد عضویت در بانک اهدای سلول‌های بنیادی فکر کرده باشید و نیاز به اطلاعات بیشتری برای تصمیم‌گیری و یا فرصتی برای انجام آزمایشات باشید..[

سلول بنیادی چیست؟
سلول‌های بنیادی ‌به سلولی‌هایی گفته می‌شود که وظیفه مشخصی در بدن ندارند و مانند بازیگرانی  می باشند که منتظر تعیین نقش خود هستند. سلولهای بنیادی منتظر سیگنال‌های هستند که به آنها بگویند  که در بدن چه کار کنند. سلولهای بنیادی مواد اصلی و پایه برای ساخت بدن را تشکیل می دهند و به همین علت است که  کاندیدای خوبی برای ساخت بافتهای آسیب‌دیده در اثر بیماری یا صدمه هستند.
بانک اهدای سلول‌های بنیادی کجاست؟
سالانه هزاران نفر دچار بیماریهای کشنده‌ای مثل سرطان خون می‌شوند که برای تعداد زیادی از این بیماران تنها درمان نجات بخش پیوند سلولهای بنیادی می‌باشد. پیوند سلولهای بنیادی از فرد دهنده سالم و سازگار صورت می پذیرد ولی تنها ۳۰% بیماران در میان بستگان خود دهنده پیدا می‌کنند و برای بقیه تنها شانس برای زنده ماندن دریافت پیوند از فردی است که با وی هیچ نسبت خویشاوندی ندارند.
هدف از بانک داوطلبین اهدای سلول بنیادی جهت پیوند از اهدا کنندگان غیر منسوب کمک به یافتن دهنده برای این دسته از بیماران می‌باشد. در کشور ایران، محل این بانک مرکز تحقیقات هماتولوژی-انکولوژی و پیوند سلولهای بنیادی بیمارستان شریعتی است.
 
من می‌توانم عضو شوم؟
جواب  این سئوال شما در صورتیکه با آگاهی از مراحل اهداء تمایل قلبی برای عضویت در بانک داشته و حاثز شرایط زیرباشید، مثبت است:


 • سن بین ۱۸ تا ۵۵ سال
 • دارای سلامت جسمی
 • عدم سابقه ابتلا به سرطان
 • عدم ابتلا به بیماری قلبی شدید
 • عدم آلودگی به ویروس  HIV وهپاتیت
 • عدم ابتلا به بیماریهای اتوایمیون
 • عدم ابتلا به آسم شدید

برای عضویت لازم است چه کاری انجام دهم؟
۱٫ مراجعه به ساختمان مرکز تحقیقات هماتولوژی-انکولوژی و پیوند سلولهای بنیادی بیمارستان شریعتی
۲٫ نمونه‌گیری خون و آزمایش تعیین HLA
3. در صورتی که بین فرد داوطلب و افراد بیمار نیازمند پیوند، سازگاری وجود داشت از فرد داوطلب جهت اهدای سلول های بنیادی خون ساز برای مراجعه مجدد دعوت خواهد شد در غیر اینصورت، این اطلاعات بصورت محرمانه برای جستجوهای آتی ذخیره خواهد شد.
برای اهداء سلول در صورت سازگاری با یک بیمار چه مراحلی را باید طی کنم؟
در صورتی که برای اهدای سلولهای بنیادی انتخاب شوید ابتدا آزمایشات لازم برای تایید سلامت شما انجام خواهد شد و برای چند روز داروی G-CSF از طریق زیر پوست به شما تزریق خواهد شد. این کار موجب افزایش سلولهای بنیادی خون محیطی میشود. سپس در روز جمع آوری سوزنی در هر یک از دستهای شما قرار داده میشود. خون از یک دست وارد دستگاه شده و پس از جدا سازی سلولهای بنیادی در شرایط استریل از دست دیگر به بدن برگرداننده می شود. این کار ۴-۳ ساعت طول خواهد کشید. در طی مدت جمع آوری شما بر روی تخت دراز خواهید کشید. اینکار مشابه اهدای خون میباشد.
در روش دوم دیگر سلولهای بنیادی مستقیماً از مغز استخوان و تحت بیهوشی جمع آوری می‌شوند. در این روش، سلول گیری در اتاق عمل خواهد بود و برای آن بر اساس نظر شما از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده خواهد شد. سلولهای مغز استخوان توسط یک سوزن از استخوان لگن گرفته خواهد شد. اکثر افراد همان روز ترخیص می شوند ولی احتمال ماندن برای یک شب در بیمارستان هم وجود دارد. روز بعد از نمونه گیری در صورت نیاز ویزیت خواهید شد.
آیا اهدای سلول بنیادی برای اهدا کننده خطری به همراه خواهد داشت؟
بر اساس گزارشات، اهدای سلولهای بنیادی برای فرد اهدا کننده هیچ خطر و عارضه‌ای به همراه ندارد. و سلولهای برداشت شده توسط بدن در عرض چند روز جایگزین می‌شوند.
 
من داوطلب هستم .
 
چنانچه با مطالعه اطلاعات این فراخوان داوطلب اهدای سلول بنیادی هستید کافی است ظرف دو هفته آینده، با ارسال ایمیل، ما را از نیت خود مطلع سازید. ما نیز در «همگام» در حال انجام هماهنگی‌های لازم برای اعزام گروهی داوطلبان جهت انجام آزمایش نمونه‌گیری در مرکز پیوند سلول‌های بنیادی بیمارستان شریعتی هستیم و پس از انجام هماهنگی‌های لازم، وسیله ایاب و ذهاب نیزدر روز نمونه‌گیری مهیا خواهد شد.

5 اردیبهشت‌ماه 1392

روز کار داوطلبانه کارمندان (Give and Gain Day) یک رویداد جهانی است که براساس آن کارکنان شرکتها و سازمانها، یک روز از سال، در طول ساعت کاری خود فعالیت‌های داوطلبانه‌ای را انجام می‌دهند. مثلا کارکنان یک شرکت می‌توانند به شکل گروهی در پروژه‌ای در اجتماع محلی خود همکاری کنند. این رویداد طیف وسیعی از فعالیت‌ها مثل فعالیت‌های آموزشی، هنری، زیست محیطی، اجتماعی، بهداشت و سلامت را شامل می‌شوند. بعنوان نمونه:
شرکت گوگل در سانفرانسیسکو به زنان کم درآمد مشاوره مالی و خوداشتغالی ارائه می‌کند.
کارکنانشرکت کوکاکولای فرانسه برای پایین آوردن نرخ بیکاری در سال ۲۰۰۸ به ۲۷۰۰ دانشجو تدریس کردند که برابر با تعداد خود کارکنان بوده است. در عین حال این برنامه روی روحیه، اخلاق و رفتار خود کارکنان تأثیر مثبت داشته است.  
شرکت MITIE در انگلستان در برنامه‌ای به مدت ۱۰ هفته با عنوان Real Apprentice به ناتوانان ذهنی و جسمی بی‌کار کمک نمود. این برنامه ۱۹۷ نفر مشارکت کننده داشت که از میان آن‌ها ۱۳۴ نفر مهارت‌های خاصی برای ورود به بازار کار کسب کردند و از این میان هم ۹۸ نفر در شرکت‌های مختلف مشغول به کار شدند.
روز داوطلبی کارکنان بخشی از برنامه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها است که توسط مدیران ارشد بنگاه‌های اقتصادی برای تشویق و حمایت از داوطلبی کارکنان در رفع چالش‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
در ایران امسال، روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه روز کار داوطلبانه تعیین شده‌است و به این ترتیب ما نیز در چارگون به این حرکت جهانی خواهیم پیوست. پیرو هماهنگی‌های انجام گرفته از طریق همگام با مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی، در این روز میزبان دانشجویان مستعدی خواهیم بود که توسط موسسه «مُحاد» معرفی می‌شوند.
«مؤسسه­ی خیریه­ی حمایت از دانشجویان مستعد» با نام اختصاری “مُحاد” با هدف حمایت مادی و تحصیلی از دانشجویان مستعد و نیازمند از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز نموده است. هر سال پرونده­ی تحصیلی تعداد فراوانی از دانشجویان دانشگاه­های مختلف کشور در رشته­های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و از میان آنان، مستعدترین و پرتلاش‌ترین دانشجویان انتخاب، و امکانات بورسیه در اختیارشان قرار می‌گیرد.
روز ۱۶ اردیبهشت، ماموریت ما در شرکت چارگون این است که این دانشجویان را با مبانی ویندوز و اینترنت آشنا نموده و آنها را جهت ورود به بازار کار توانمند سازیم و  یک روز کاری میزبان این دوستان خواهیم بود. جایگاه‌های مورد نیاز جهت برگزاری این دوره شامل موارد زیر می‌باشد:
- مدرس مبانی ویندوز (یک نفر)
- مدرس مبانی اینترنت (یک نفر)
- مدرس نرم‌‌افزار Word برای سطح مبتدی (یک نفر)
-  مدرس نرم‌افزار  Excel برای سطح مبتدی (یک نفر)
- دستیار مدرس برای حضور در کلاس و رفع اشکالات (۲ نفر)
به این ترتیب از کلیه همکارانی که تمایل دارند در این رویداد مشارکت داشته باشند تقاضا می‌شود جهت انجام هماهنگی‌‌های لازم، تا تاریخ ۷ اردیبهشت‌ماه با ارسال ایمیل به info@hamgamcharity.org ضمن ذکر جایگاه مورد نظر، ما را از نیت خود آگاه سازند. ساعات تدریس  توسط داوطلبان جزء ساعت کاری محسوب خواهد شد.
15 فروردین 1392

مطابق ماده‌ی 25 اعلامیه جهانی حقوق بشر:
«هر انسانی سزاوار یک زندگی با استانداردهای قابل قبول برای تأمین سلامتی و رفاه خود و خانواده اش، از جمله تأمین خوراک، پوشاک، مسکن، مراقبت های پزشکی و خدمات اجتماعی ضروری است. در این میان دوره ی کودکی سزاوار توجه و مراقبت ویژه است. همه ی کودکان می بایست از حمایت اجتماعی یکسان برخوردار شوند.»
 به این ترتیب یکی از مسئولیت‌های اجتماعی نهادها و سازمان‌های نیکوکاری در سراسر دنیا ارائه خدمات به منظور ارتقاء سطح سلامت و رفاه اجتماعی است. در این راستا، همگام نیز برای رسیدن به این آرمان بشری، گامی هر چند کوچک برخواهد داشت و به این ترتیب اسفندماه 1391، طرح سلامت در خانه علم فرحزاد تهران، محل دانش‌آموزی کودکان کار و خیابان آن منطقه اجرا خواهد شد. به موجب این طرح کودکان مورد معاینه سلامت عمومی و چشم‌پزشکی قرار خواهند گرفت و عینک یا داروهای مورد نیاز آنها تامین خواهد شد.
به این ترتیب از کلیه همگامانی که می‌توانند در معرفی پزشکان داوطلب و یا کمک نقدی جهت تامین هزینه‌های خرید عینک و داروهای این طرح همراه ما باشند دعوت می‌شود تا با ارسال ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org به ما در انجام هر چه بهتر آن یاری رسانند. باشد که سلامت و شادی سهم تمام کوکان این مرز و بوم باشد.
سال 1391
21 اسفندماه 1391

اولین بازارچه  خیریه و جشنواره غذای «همگام» که با حمایت شرکت چارگون و در حاشیه جشن تولد چهارده‌سالگی این شرکت برگزار شد، شور و حال ویژه‌ای داشت. حضور تک تک شما عزیزان چه بعنوان فروشنده و چه بعنوان خریدار، دلگرمی دست‌اندرکاران این رویداد جهت ادامه این مسیر شد.
 
این رویداد راس ساعت 17:00 در فضای باز باغ محل جشن، با حضور فروشندگان به منظور چیدمان میزها و تهیه مقدمات پذیرایی آغاز شد و تا ساعت 19:30 یعنی زمان آغاز رسمی جشن چارگون ادامه داشت. در این بازارچه غذاهای متنوعی از جمله سمبوسه، کال کباب، یوفکای گوشت، آش شله قلمکار، شربت سکنجبین خنک، عدسی،‌آش دوغ، آش قلیه، بال کبابی، پاستا، سوسیس بندری، ته‌چین، کشک بادمجان، حلیم بادمجان، میرزاقاسمی، کوکو سبزی، و انواع کیک، نوشیدنی، شکلات ، شیرینی و دسر  در سه گروه پیش‌غذا، غذا و دسر توسط   25 فروشنده بصورت فردی و گروهی ارائه شد. صنایع دستی از جمله دیگر محصولات ارائه شده در این بازارچه بود.
 
در حاشیه این بازارچه و در راستای مسابقه سرآشپز برتر، برگه‌های رای بین خریداران توزیع و در پایان براساس آراء جمع‌آوری‌شده آقای علی‌رضا کشاورز در بخش پیش‌غذا با آش شله قلمکار، آقایان محمد زارعی و پژمان داوودی در بخش غذای اصلی با بال کبابی و خانم مونا سلیمانی و هادی فضلی در بخش دسر با دسر کیک و ژله بستنی  برندگان امسال جشنواره غذا بودند که به رسم یادبود کتاب آشپزی نفیسی از آقای سامان گلریز ادریافت نمودند.
 
کلیه عواید این بازارچه،  توسط فروشندگان به منظور حمایت از فعالیت‌های موسسه همگام به حساب این موسسه واریز شد.
12 دی‌ماه 1391
 
کودکان زیادی پشت دیوارهای این شهر، روی تخت بیمارستان‌ها و توی کوچه و خیابان‌های آفت‌زده چشم انتظار دوستانی هستند از جنس شهرزاد قصه گو که کنارشان بنشیند و برایشان از زندگی، رویا و شادی افسانه‌ای ساز کند تا دل تنهایی‌شان تازه شود.
طرح «هزا و یک شب» یکی از این حکایت‌هاست که همگام آن را چنین روایت می‌کند ….
در مکتب شرکت چارگون دور هم جمع خواهیم شد و مرشدان در باب قصه و قصه‌خوانی برای بچه‌‌های این دیار پندها خواهند داد. ما می‌آموزیم و گروه گروه دور شهر به راه می‌افتیم و هر کجا گذرمان به کودکی تنها و خسته از زمانه افتاد داستان می‌گوییم و با نفسمان او را تازه می‌سازیم.
آنان که عزم خود را در این مسیر جزم می‌‌دانند و کمر همت بسته‌اند، به ما قاصدی بفرستند به نشانی info@hamgamcharity.org تا پیامشان را بشنویم و برایشان خواب‌ها ببینیم.
6 دی‌ماه 1391
موسسه کودکان سیاره زمین با هدف حمایت از کودکان کار و خیابان و س از سالها فعالیت در مناطق محروم جنوب شهر تهران به منظور کمک‌رسانی و حمایت تحصیلی از کودکان کولی شمال کشور درصدد راه‌اندازی دومین خانه کودکان سیاره زمین در شهر بابل است. پس از برگزاری جلسات معارفه متعدد به منظور آشنایی با اعضاء و اهداف مشارکت در طرح آموطش نونهالان این مجموعه توسط هیات مدیره همگام به تصویب رسید. به این ترتیب از دی‌‌ماه سال ۹۱ موسسه همگام بعنوان حامی مستقیم این طرح به منظور اجاره وتجهیز محل،‌آموزش مربیان و تهیه مایحتاج آموزشی کودکان حضور مستمر خواهد داشت.
27 آذرماه 1391
 

جشن شب یلدا یکی از محبوب‌ترین جشن‌‌های ایرانی است. در این بلدترین شب سال،‌ افراد خانواده دور هم جمع می‌‌شوند و با خوردن انار، آجیل و شیرینی، انجام بازی‌های دسته جمعی و تفآل به دیوان حافظ با خاطره‌ای خوش به استقبال زمستان می‌روند.
ما نیز بر آن شدیم تا با فراهم کردن کانونی گرم و ساعاتی خوش، شب یلدا را میهمان کودکان نماییم. به این ترتیب روز پنجشنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۴ الی ۱۷ با سرو غذای گرم(ساندویچ و پیتزا) پذیرای کودکان خانه علم منطقه فرحزاد خواهیم بود و امیدواریم خاطره خوش جشن چله تابستان را بار دیگر زنده کنیم. همچنین در پایان این مراسم، به عنوان هدیه این شب شاد، جوراب، دستکش و شال‌گردن پشمی از سوی گروه همگام به تعداد ۵۰ کودک تحت پوشش این مرکز اهدا خواهد شد.
بدینوسیله از کلیه همراهانی که مایل هستند تا جهت خرید مایحتاج فصل سرما،، توزیع غذا، تهیه بسته‌های هدیه و نیز شادی دل این کودکان در این برنامه حضور داشته باشند دعوت می‌کنیم تا با ارسال ایمیل، ما را از قصد خود آگاه سازند
10 شهریورماه 1391
 
به سفارش همگام و با همکاری جمعیت امام علی و شورای کتاب کودک و نوجوان، کتابخانه‌ای در خانه علم فرحزاد تاسیس و جلسات ترویج کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان این مرکز برگزار شد.

همچنین به منظور بهره‌مندسازی هر چه بیشتر کودکان محروم، از امکانات تحصیلی و آموزش‌های پایه با کیفیت بالا، به سفارش همگام، موسسه کوچ با تخصص در تربیت مربی پایه ابتدایی، از تاریخ 26 لغایت 29 شهریور‌ماه اقدام به برگزاری کارگاه تربیت مربی ریاضی برای تعداد 25 مربی داوطلب خانه‌‌های علم در سطح شهر تهران نموده‌است. طی تفاهم‌نامه منعقدشده بین همگام و موسسه کوچ، طی این دوره سه روزه 20 ساعته، مربیان نحوه آموزش ریاضیات پایه با استفاده از بازی‌های طراحی‌شده را آموزش دیده و یک بسته بازی جهت استفاده در سال تحصیلی 91-92 ساخته شده و در اختیار هر یک از خانه‌‌های علم مناطق خاک سفید، شوش و فرحزاد قرار خواهد گرفت.
23 مردادماه 1391

زندگی گرمی دست‌های بهم پیوسته است
 بی‌گمان هر که به جایی درافتد از پای، دست‌هایش بسته است …..
در گوشه‌ای از گستره این مرز و بوم، سایه‌ای است از جنس غم. ما هم به سوگ نشسته‌ایم برای تمام دست‌‌هایی که زیر خاک، ناتوان از ادامه مسیر زندگی باز ماندند….
ای کاش سعدی بود تا تجسم «بنی آدم اعضای یکدیگرند … » را از نزدیک ببیند. حتی آنها که فرسنگ‌ها از این سرزمین دورند دل به این غم داده و سراسیمه یاری‌ هستند …. امید است که این قطره‌ قطره‌ها با مدیریتی مناسب دریایی شود برای یاری به آنان که امروز سخت از پا افتاده‌اند.
گروه همگام نیز به محض آگاهی از این خبر به نوبه خود در صدد بود تا شاید بتواند از طریق مشتریان چارگون در منطقه زلزله‌زده و یا موسسات همکار،‌ راهی مستقیم برای خدمت‌رسانی بیابد.
همچنین از طریق موسسه مهر گیتی با یکی از نیروهای اجرایی فعال در جمعیت هلال احمر وحاضر در منطقه نیز ارتباط برقرار نموده‌ایم. این گروه بصورت روزانه با استعلام مستقیم از مناطق، مایحتاج را خریداری و همراه وانت و نیروهای داوطلب اعزام می‌نمایند. همچنین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز درصدد اخذ مجوز  جهت اعزام یک تیم پزشکی متشکل از ۷ دانشجوی داوطلب سال آخر پزشکی هستیم که به این وسیله موفق به ارسال دارو و وسایل مورد نیاز برای کمک‌های اولیه درمانی به مجروحین حادثه خواهیم شد. تیمی متشکل از ۵ عکاس و خبرنگار نیز برای کمک‌رسانی مستقیم با گروه همگام همکاری خواهند نمود.
به این ترتیب طی چند روز آینده، گروه همگام با استفاده از درگاه‌های مستقیم معتمد و حمایت مالی از گروه‌های اعزامی نامبرده امکان انتقال کمک‌های نقدی شما عزیزان به مناطق آسیب‌دیده را خواهد داشت. لذا شما می‌توانید در صورت تمایل به مشارکت در این حرکت، نوع حمایت و اطلاعات تماس خود را به آدرس ایمیل info@hamgamcharity.org ایمیل نمایید تا همکاران ما در با شما تماس حاصل کنند.
امید است که حمایت تک تک هموطنان در این روزهای سخت در جایی موثر افتد و گوشه‌ای از این بار سنگین را بر دوش گیرد.
 

اقدامات انجام‌‌گرفته در راستای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان از سوی گروه همگام شامل موارد زیر می‌باشد:
 • خرید مواد غذایی و پتو در روز نخست پس از وقوع زلزله و اعزام به مناطق توسط گروه امدادرسانی جمعیت امام علی
 • خرید دارو و اعزام تیم پزشکی به روستاهای دورافتاده و آسیب‌دیده منطقه ورزقان سه روز پس از وقوع زلزله
 • تخصیص بودجه به دو تیم امداردسان اعزامی به منظقه جهت خرید مایحتاج روزانه مناطق
 • ارائه خدمات پشتیبانی به تیم‌های اعزامی به منطقه اعم از سفارش و پیگیری خرید و برقراری ارتباط بین تیم‌های کاری مختلف
 • سفارش خرید و نصب دو دستگاه کانکس جهت راه‌اندازی مدرسه در مقطع ابتدایی، در دو روستای منطقه مشیرآباد. کانکس‌ها با عنوان موسسه نیکوکاری همگام و کانون یوگای ایران که هزینه خرید این دو دستگاه را متقبل شده‌است در محل مربوطه نصب و در سال تحصیلی 91-92 مورد بهره‌برداری اهالی منطقه قرار خواهد گرفت.
ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه کمک‌رسانی متشکل از نمایندگان چند موسسه خیریه  از جمله موسسه سیب سرخ، و شرکت در جلسات مربوطه. مطابق مصوبات آخرین جلسه این گروه با عنوان «همیاران بحران»، در روز پنجشنبه مورخ 16/06/1391 مقرر شده‌است کلیه کمک‌های نقدی در محل حساب ویژه موسسه نیکوکاری رعد تجمیع  شده و جهت خرید کانکس بعنوان محل زندگی خانواده‌های یکی از روستاهای پرتخریب برای گذران فصل سرما مورد بهره‌برداری قرار خواهد گیرد. 
10 مردادماه 91
 
ایران باستان، سرزمین شادی‌های فراوان بود. گاه‌شمار پارسی را که ورق می‌زدیم رسیدیم به «جشن چله تابستان»:
چهلمین روز تابستان یا آذر روز از امردادماه برابر با ۱۰ مردادماه. روزی که مردمان، برای به اوج رسیدن گرمای خورشید شادمانی می‌کردند و امروزه نیز در برخی مناطق ایران مانند جنوب خراسان، آن را جشن می‌گیرند و به تناول میوه‌های گوناگون تابستانی و شادی جمعی می‌پردازند.
این مناسبت را بهانه قرار دادیم …. مهم نیست حتی که چند روزی هم از این تاریخ گذشته باشد،‌ مهم این است که خوردن میوه‌های خوش و آب و رنگ تابستانی نصیب گروهی از کودکان شود که در طول یکسال شانس زیادی برای مزه ‌کردنشان ندارند.
پنجشنبه ۲۶ مردادماه، به خانه علم فرحزاد خواهیم رفت و با برشی هندوانه و بسته‌ای میوه میزبان شادی کودکان کار و خیابان تحت پوشش این مرکز خواهیم شد.
بدینوسیله از کلیه افرادی که مایل هستند تا برای خرید و بسته‌بندی میوه‌‌ها و نیز شادی دل این کودکان در این برنامه حضور داشته باشند دعوت می‌کنیم تا با ارسال ایمیل ما را از قصد خود آگاه سازند.
20 خرداد ماه 1391
 
جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی یک تشکل غیرسیاسی و غیردولتی است که در سال ۱۳۷۸ به همت دانشجویان دانشگاه شریف تاسیس و از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نموده است. مهمترین هدف این جمعیت، توجه به معضلات اجتماعی، نگاه ریشه‌ای به آنها، انجام اصلاحات مقطعی در موارد ضروری و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در درازمدت برای رفع آنها است.
در راستای تحقق این هدف، یکی از پروژه‌های چشمگیر این مجموعه، تاسیس خانه‌های ایرانی در محلات فقرزده و معضل‌خیز برای کودکان کار و خیابان است. برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی تحصیلی،‌ فرهنگی و هنری، ارائه خدمات مشاوره و بهداشتی و درمانی جهت کودکان تحت پوشش و در صورت نیاز والدین آنها، ارائه تغذیه رایگان، برگزاری دوره‌های مختلف حرفه‌آموزی و اشتغال‌زایی و … از جمله خدمات خانه ایرانی است که طی این سال‌ها با کمک‌های مردمی و خدمات داوطلبانه دانشجویان میسر شده‌است.

به دنبال تاسیس موفقیت‌آمیز دو خانه ایرانی در محله‌های دروازه غار و خاک سفید تهران، این مجموعه در صدد است تا سومین خانه ایرانی را در منطقه غرب تهران(فرحزاد) افتتاح نماید. لذا بر آن شدیم با توجه به کمک‌های اندوخته شده شما عزیزان طی سه ماهه اخیر و نیز کمک تعدادی از خیرین خارج از کشور که اخیراً توسط خانم ساناز توکل به دستمان رسیده‌است، وظیفه تجهیز کلاس‌ها و کتابخانه این مجموعه را عهده‌دار شویم. در همین راستا پس از اعلام آمادگی رسمی به مدیریت این مجموعه و طی مذاکرات انجام شده با شورای کتاب کودک،‌ مقرر است به محض تحویل مکان خانه به مسئولین اجرایی این پروژه، خریداری تجهیزات لازم برای کلاس‌ها و نیز تجهیز کامل کتابخانه آن با همکاری نمایندگان گروه همگام و شورای کتاب کودک انجام گرفته و کلیه هزینه‌ها از محل صندوق همگام پرداخت گردد.
چنانچه مشتاقید  تا در کارهای اجرایی این طرح شرکت کنید، کافیست با ارسال  ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org ما را از نیت خود آگاه سازید. امید است با ایجاد آغوشی امن در دامن یک خانه ایرانی دیگر، زمینه رشد  و شکوفایی حتی یک کودک در خاک این مرز و بوم فراهم شود.


3 خرداد ماه 1391

 حضور خانم گیتی‌نژاد، مدیرعامل موسسه مهرگیتی در جلسه مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۹۱ هیات مدیره «همگام» بابی شد جهت آشنایی بیشتر ما با فعالیت‌های گسترده این موسسه، فرصتی که به واسطه معرفی و حمایت همکار خوبمان امیرمهرانی فراهم گردید.
فعالیت عمده موسسه مهرگیتی مدرسه‌سازی در روستاها، مناطق محروم و خصوصا خطوط مرزی ایران است. ضمن احداث و افتتاح مدرسه در اقصی نقاط کشور، خیرین این گروه اقدام به تجهیز سایت کامپیوتر و کتابخانه این مدارس هم می‌نمایند. لذا دفتر کوچکی در شهرک غرب تهران بعنوان دفتر اصلی این موسسه، کلیه کامپیوتر‌های شخصی و قطعات سخت‌افزاری اهدایی جمع‌آوری، و پس از اسمبل و تست توسط گروهی از افراد داوطلب، تحویل مدارس می‌شود.
ما نیز بر آنیم تا در آینده نزدیک کلیه دستگاه‌ها و قطعات اهدا شده به همگام از جانب همکاران محترم و همچنین شرکت چارگون را که هم اکنون در انبار موسسه «همگام» نگهداری می‌گردد، به این مجموعه اهدا تا با همیاری آنها به دست بخشی از فرزندان و آینده‌سازان این مرز و بوم که تا امروز از دنیای تکنولوژی بی‌بهره بوده‌اند، برسانیم.
به این ترتیب بار دیگر از کلیه شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا در صورت تمایل به اهدا کامپیوتر یا هر قطعه سخت‌افزاری با ارسال ایمیل به info@hamgamcharity.org ما را در جریان قرار داده و در این طرح فرهنگی مستمر با ما و موسسه مهرگیتی همراه گردید.
4 اردیبهشت‌ماه 91
 
پیشنهاد خیلی خوبی بود که در نهایت فروتنی و خیلی ساده توسط یکی از پرسنل چارگون مطرح شد و به این وسیله فضای برگزاری اولین دوره آموزش خوش‌نویسی با خودکار بعنوان یک فعالیت فوق برنامه در این شرکت برای حمایت از همگام فراهم شد.
پس از آن پیشنهاد برگزاری دوره تمرینات عملی یوگا، دوره زبان اسپانیایی و دوره‌های آموزشی متنوع دیگر توسط افراد متخصص و داوطلب ما را به این باور رساند که این کار نه تنها می‌تواند یکی از منابع درآمدزا برای حمایت از فعالیت‌های همگام باشد بلکه با هدایت توانمندی‌ها و نیت خیرخواهانه این افراد می‌توانیم بستر آموزش نوجوانان و جوانان کم‌بضاعت را نیز فراهم کنیم. 
سال 1390
 15 اسفندماه 1390

قریب به یکسال از که حمایت پرسنل شرکت چارگون همراه همیشگی همگام برای گام برداشتن به سوی اهدافش بوده‌است. این بار نیز این شرکت با برگزاری نمایشگاه عکس با عنوان «دیدگاه» قصد دارد تا بار دیگر از فعالیت‌های همگام خصوصا برای اجرای هر چه بهتر طرح بسته‌های عیدانه، حمایت نماید.
به این ترتیب تعداد 200 عکس از 30 شرکت‌کننده، به کارگروه برگزاری این نمایشگاه ارسال شد و پس بررسی و اعلام نظر داوران، تعداد 15 عکس برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شدند.
یک نسخه از هر عکس در نمایشگاه ارائه خواهد شد و در مجموع تعداد 3 نسخه از هر عکس قابل فروش می‌باشد. کلیه عواید این نمایشگاه که در نیمه اسفندماه سال جاری به مدت یک هفته برگزار می‌گردد، از طرف پرسنل شرکت‌کننده و شرکت چارگون به «همگام» اهدا خواهد شد.
پیشاپیش کلیه مدیران این مجموعه از تمام عزیزانی که برگزاری این نمایشگاه را برای ما میسر کردند، کمال تشکر را دارند.
8 اسفندماه 1390


خاطره شادی کودکانه اسفندماه و شور و اشتیاق نوروز، آغاز تعطیلات و گرفتن عیدی از دست بزرگ‌ترها، بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب و …. هنوز هم برای خیلی از ما زنده ‌است. از خاطرات آن  روزها به یاد داریم که در این روزهای شاد، همیشه کودکانی هستند که چشم انتظار برق کفش جفت‌شده توی گنجه‌ و یا لباس نو نیستند و در عالم کودکانه خود بخاطر فقر و محدودیت‌های خانوادگی سال‌هاست که با این حسرت کنار آمده‌اند.
شاید توان ما کم باشد اما باور داریم که با همین مبلغ و همیاری یکدیگر، بوی عید را به مشام تعدادی کودک بی‌سرپرست و یا بدسرپرست خواهیم رساند. به این ترتیب در نظر داریم تا در حد توان با تهیه بسته‌های «عیدانه»-شامل لباس، کفش و کیف، بسته‌‌های کوچک آجیل یا شکلات- در مدت زمان کوتاه باقی‌مانده تا پایان سال، شادی را میهمان خانه این کودکان کنیم و از امسال این رسم را نیز به سبد برنامه‌های فصلی همگام بیفزاییم.
 به این ترتیب از شما عزیزان دعوت می‌شود در صورت تمایل، با جلب کمک‌های نقدی و غیرنقدی از این طح با با همگام شوید. خواهشمند است آمادگی همکاری خود را حداکثر تا نیمه اسفندماه با ارسال ایمیل به info@hamgamcharity.com اطلاع‌رسانی نمایید.
پیشاپیش برایتان سالی خوش همراه با سلامت و شادی  آرزومندیم.
1 اسفندماه 1390
 
تنها صداست که می‌ماند ….
یکی از چشم‌اندازهای گروه خیریه «همگام»، اجرای طرح‌‌های فرهنگی در راستای توسعه پایدار اجتماعی است. اجرای طرح «کتاب مدرسه» یکی از گام‌های موثر در راستای محقق شدن این چشم‌انداز در تاریخچه این گروه محسوب می‌شود. در خلال اجرای این طرح با مشکلات گروهی از افراد خاص برای تهیه و خواندن کتاب‌های مورد علاقه‌شان آشنا شدیم و تصمیم گرفتیم گام‌هایمان را کمی فراتر گذاشته و فراهم کردن امکانات لازم مطالعه برای این گروه را در دستور کار خورد قرار دهیم. افرادی که هر چند قدرت دیدن با چشم ظاهر را ندارند اما توانایی‌ها و بالقوه‌های چشم‌گیری در وجودشان موج می‌زند. افرادی که با لمس سر انگشتان، دنیایی از مفاهیم عمیق را وارد وجودشان می‌‌کنند. افرادی که هر چند تنها رنگ نگاهشان سپید یا سیاه است اما رنگین کمانی از امید و آرزو در دل‌هایشان نقش بسته، درست مثل تک تک ما. در بین این افراد، باز هم گروهی هستند که بیش از همه به وسعت بخشیدن چشم‌انداز رویاهایشان نیاز دارند؛ کودکان.
به این ترتیب، در نظر داریم تا با راه‌اندازی و اجرای طرح «صدای سپید»، با به‌هم پیوستن صداهایمان، عصای سپیدی شویم برای ورود کودکان و نوجوانان نابینای زیر ۱۸ سال به جهانی رنگارنگ. در راستای اجرای این طرح که می‌تواند به‌صورت پیوسته توسط تیم داوطلب در حال انجام باشد، در نظر داریم تا با همکاری و مشاوره بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، کتاب‌های مناسب این رده سنی، که نسخه صوتی و یا Braille آنها وجود ندارد را روخوانی نموده و صداهای ضبط شده را در قالب آرشیو صوتی کتاب در اختیار این کتابخانه‌ قرار دهیم تا به این ترتیب طیف وسیع‌تری از کودکان نابینا به آنها دسترسی داشته باشند.
در مراحل مختلف اجرای این طرح به یاری تک تک شما عزیزان نیازمندیم. چنانچه تمایل به همیاری در این طرح دارید و می‌‌‌توانید با شرکت در تست اولیه صدا از اعضای تیم گویندگان داوطلب آن باشید. خواهشمند است با ارسال ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org ما را از نیت و زمینه  همکاری مورد نظر خود آگاه سازید.


21 آبان‌ماه 1390

«بچه‌‌هایی رو سراغ داریم که شوق خواندن کتاب دارند اما کتابی برای خواندن ندارند.»
طرح «کتاب مدرسه» طرح مشترک «همگام» و گروه «انفاق» فعال در مجموعه شرکت‌های مپنا بود باشه که به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، ۲۱ لغایت ۲۷ آبان‌ماه، به اجرا در آمد.
در این طرح به کتابخانه تعدادی از مدارس مناطق محروم و مراکز حمایت از کودکان کار سر زدیم و لیستی از تجهیزات و کتب مورد نیاز آنها تهیه شد سپس با تعیین اولویت‌ها برای ایجاد یا غنی‌سازی آنها دست به کار شدیم.
تصاویر زیر گویای مراحل مختلف اجرای طرح «کتاب مدرسه» است. از جمع‌آوری و طبقه‌بندی کتب دست دوم گرفته تا خرید کتاب‌‌های مورد نیاز و بسته‌بندی و توزیع آنها در سطح مدارس و مراکز هدف. تمام آنچه می‌بینید حاصل تلاش مشترک دوستان و همکارانمان در «همگام» و «انفاق»، تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و افراد داوطلبی است که از طرق مختلف با این طرح آشنا شده و برای همکاری در کارهای اجرایی آن اعلام آمادگی کرده بودند.

یکی از نکات ارزنده در اجرای این طرح، تجهیز ۵ مدرسه هدف در مقطع دبستان برای اجرای طرح فرهنگی «با من بخوان» همزمان با مدارس برتر شهر تهران بود. در این طرح که با همکاری شورای عالی کتاب کودک، نشر چیستا و سایت کتابک انجام می‌گیرد، بسته‌های کتاب‌خوانی متشکل از  ۱۰ جلد کتاب داستان هدفمند به منظور آشنایی کودکان با مهارت‌های فردی و اجتماعی به همراه CD آموزشی، در اختیار معلمان مدارس قرار داده می‌شود تا با مطالعه گروهی آن در کلاس درس و ضمن ساعات کتاب‌خوانی، کودکان را با مهارت‌های کاربردی و ارزش‌های زندگی فردی و اجتماعی آشنا سازند. به این ترتیب موفق شدیم تا با اهدای این بسته‌ها به مدارس مناطق محروم، موافقت مدیران این مدارس را جهت اختصاص ساعات کتاب‌خوانی در برنامه درسی پایه‌های مختلف مقطع دبستان جلب نماییم. قابل ذکر است نتیجه اجرای این طرح توسط نمایندگان آن بصورت دوره‌ای از این مدارس پیگیری خواهد شد.


18 شهریورماه 1390

لیست بلندی بود از آرزوها که ما را هم غرق تمنا کرد. آرزوهای کوچک و بزرگ… با حوصله خواندیم چون می‌دانستیم هر کدام از آنها دنیای یک کودک است، کودک امروز و جوان فردا.
همه چیز بود، از لباس و ماشین اسباب‌بازی گرفته تا یخچال و تلویزیون برای خانه‌های کوچکشان. رد پای شخصیت هر کدام را می‌شد در آرزویش یافت. یکی اسباب‌بازی و لباس قشنگ می‌خواست برای گذران دنیای کوکانه، دیگری از سر ازخودگذشتگی گیتاری می‌خواست برای  برادری که اهل هنر بود، آن یکی آرزوی درمان پدرش را داشت،‌ یکی ساندویچ می‌خواست با مخلفات و آن یکی خانه‌ای بزرگ و ماشین آخرین مدل از روی بلندپروازی.
دقیق‌تر که شدیم دیدیم چیزی مثل نور در آرزوهایشان سو سو می‌زند: آرزوی ساختن دنیا و فردایی بهتر. آنها که بزرگ‌تر بودند رویای مدرسه داشتند. تامین شهریه مدرسه، کفش، کیف، کتاب و دفتر و ….
زمان زیادی نیاز نبود تا تصمیم بگیریم…. و به این ترتیب داستان تولد «آرزوهای مدرسه» آغاز شد.
از امسال طرح فصلی «آرزوهای مدرسه» برای تهیه بسته‌های مهری که همراه داشن‌آموزان کم‌توان مالی به پیشواز سال تحصیلی جدید می‌روند، رسم ما در همگام خواهد شد.
شما هم می‌‌توانید با کمک‌ نقدی و یا شرکت در فعالیت‌‌های این طرح دست به دست کوچک کودکی بسپارید و او را تا درب مدرسه راهی کنید. کافی است با ارسال ایمیل به آدرس info@hamgamcharity.org ما را از نیت خود آگاه سازید.
15 تیرماه 1390
 
حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان مستعددی که به دلیل آسیب‌های اجتماعی و یا ناتوانی مالی خانواده فرصت تحصیل را از دست می‌دهند را به جرات می‌‌توان بزرگترین آسیب در یک چامعه مدنی دانست. از سوی دیگر باور و سرمایه‌گذاری برروی این استعدادها حرکتی با دامنه تاثیرگذاری وسیع و ماندگار برای آیندگان کشور است.
با علم به این موضوع «همگام» پس از مذاکرات اولیه و بررسی پرونده‌های موجود در بانک اطلاعاتی بنیاد کودک ایران، اقدام به انتخاب و پذیرش تحصیلی سه دانشجو مستعد نموده‌است. به این ترتیب از این تاریخ تا زمان فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان تحت پوشش و ورود آنها به بازار کار کشور کلیه نیازمندی‌‌های لازم برای فراهم‌شدن زمینه رشد و خودشکوفایی این عزیزان برعهده همگام خواهد بود.
همچنین با همکاری موسسه مهرگیتی تعداد 15 دانش‌آموز مستعد که با تلاشی مضاعف در مناطق مرزی و محروم کشور مشغول به تحصیل هستند شناسایی شده‌اند که از این تاریخ بصورت ماهیانه مبلغی تحت عنوان مقرری تحصیلی به حساب ایشان واریز خواهد شد. باشد که این قدم کوچک گامی شود برای کم‌کردن تبعیض فرهنگی و تحصیلی و تسهیل مسیر پرفراز و نشیب پیشرفت برای این عزیزان.
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ