بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد خیریه همگام در پاییز 1390

گزارش عملکرد خیریه همگام در پاییز 1390

خیریه چارگون فعالیت خود را از بهار 1390 و با جلب حمایت و همکاریِ کارکنان و اعضای هیئت‌مدیره شرکت چارگون آغاز نمود و در 6 ماه نخست فعالیتش توانست گام‌های بزرگی را در جهت یاری‌رسانی به جامعه و ارائه خدمات عامل‌المنفعه برداشته و از طریق جلب مشارکت‌های مالی از منابع مختلف، به عنوان عضوی پویا برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی اقدام نماید. آن‌چه در زیر می‌خوانید خلاصه‌ای است از فعالیت‌های این گروه خیریه از بدو تاسیس تا کنون.

1-      همکاری با مراکز متعددی چون شیرخوارگاه شبیر، مرکز نگهداری از کودکان معلول بچه‌های آسمان، مهر مادر، مادر و مرکز نگهداری معلولین ریحانه،‌ خانه کودک شوش، مرکز حمایت از کودکان کار مولوی و حمایت از بیماران سرطانی سمر، از طریق خرید کالا و تامین مایحتاج ضروری این مراکز.

2-      اخذ تکفل و تقبل پرداخت کمک هزینه تحصیلی سه جوان دانشجو -که از طریق موسسه بنیاد کودک  به خیریه چارگون معرفی شدند- به صورت ماهانه

3-      پرداخت هزینه دارو و درمان بخشی از بیماران مبتلا به اسکیزوفرنیا تحت پوشش مرکز احباء

4-      ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی با همکاری مرکز آینده روشن به منظور بالابردن سطح دانش و مهارت‌های کاری دانشجویان و دانش‌آموزان با استعداد و نیازمند که تا کنون منجر به به برگزاری اولین کلاس آموزشی، با عنوانِ «مبانی سخت‌افزار و سیستم عامل ویندوز»، شده‌است.

5-      آغاز رسمی همکاری خیریه چارگون و موسسه خیریه انفاق، فعال در مجموعه شرکت‌های مپنا. حاصل همکاری مشترک این دو گروه تا امروز، برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی نقاشی به نفع ایتام و نیز اجرای طرح تهیه و توزیع بسته‌های مهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی 90-91 بوده است.

6-      جمع‌آوری و توزیع کالا و اجناس مستعمل قابل استفاده برای خانواده‌های نیازمند.

7-      همیاری با گروه انفاق جهت توزیع غذا در ماه رمضان برای ایتام و نیازمندان.

8-      حمایت مالی از کارگاه آموزشی کیک بوکسینگ (که مردادماه، توسط آقای علی‌رضا افشار مربی بین‌المللی این رشته در تهران برگزار  شد) و اهدای عواید آن به نماینده موسسه خیریه ۲۲ بهمن شهرستان ری.

9-      ادامه همکاری با مرکز ۲۲ بهمن شهر ری جهت تهیه بسته‌ غذایی ماه رمضان برای افراد نیازمند.

10-   پرداخت بخشی از هزینه تعمیر ساختمان مرکز نگهداری از معلولین بچه‌های آسمان که در شرایط نامطلوبی قرار داشت.

11-   تهیه و توزیع بسته‌های مهر: با انجام این طرح، بسته‌هایی شامل لوازم‌ا‌لتحریر، کیف و مایحتاج مختلف تحصیلی به تفکیک مقاطع تهیه و میان دانش‌آموزان نیازمند توزیع گردید.

12-   تهیه مایحتاج تحصیلی کودکان کار تحت پوشش مرکز حمایت از کودکان کار مولوی و شوش

13-   برگزاری نمایشگاه نقاشی با همکاری گروه انفاق و گروهی از نقاشان خیر، به منظور جمع آوری اعانه به نفع ایتام.

با گذشت زمان اندکی از آغاز فعالیت‌ها، نیاز به پیگیری جدی‌تر اهداف خیرخواهانه برای اعضای اجرایی گروه روشن گشته است. از این رو، خیریه چارگون در نظر دارد با ثبت رسمی این گروه به عنوان موسسه‌ای عام‌المنفعه، روزنه جدیدی پیش‌روی این فعالیت‌ها بگشاید.

در اقدامی دیگر قصد داریم، با ایجاد وب‌سایت مستقل خیریه چارگون امکان برقراری ارتباط مستقیم میان خیرین و اعضای اجرایی گروه را بیش از پیش فراهم آورده و به وسیله تعبیه درگاه پرداخت الکترونیک ، روند ارسال کمک‌های نقدی را آسانتر نماییم.

یکی دیگر از روش‌های متداول که اکثر موسسات خیریه معتبر برای جلب بیشتر حمایت‌های مردمی از آن استفاده می‌نمایند، تهیه قلک‌های خانگی است. خیریه چارگون نیز قصد دارد با طراحی، تهیه و توزیع این قلک‌ها، همه افراد با هر سطح توانایی مالی را در کمک‌رسانی به نیازمندان شریک کند. همچنین به وسیله تهیه هدایای تبلیغاتی، افراد بیشتری را با فعالیت‌ها و نام خیریه چارگون آشنا خواهیم کرد.

 همچنین به تازگی اجرای طرح‌های زیردر دستور کار آتی این گروه قرار گرفته است:

- اجرای طرح غنی‌سازی کتابخانه مدارس مناطق محروم و مراکز حمایت از کودکان کار

- اجرای طرح تابلوی گل

- ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به افراد مستعد نیازمند جهت فراهم کردن زمینه ورود به بازار کار

- ایجاد فرصت شغلی

- برگزاری بازارچه غذا به منظور جلب عواید

- برگزاری مسابقات Paintball فراشرکتی تحت عنوان جام خیریه به منظور جلب عواید

- ادامه طرح تقبل تکفل و هزینه تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان نیازمند

امید است گره خوردن دستان ما به یکدیگر بتواند زمینه‌ساز اجرای طرح‌های زیادی به منظور خدمت‌رسانی به هموطنان عزیزمان باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ