بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد خیریه همگام در زمستان 1390

گزارش عملکرد خیریه همگام در زمستان 1390

طی سه ماه آخرین فصل سال 1390، با توجه به بودجه صندوق، فعالیت‌های زیر توسط اعضای تیم اجرایی «همگام» انجام گرفته‌است:

1. توزیع قلک‌های خانگی: تعداد 50 قلک خانگی توزیع و تا کنون مبلغ 300 هزارتومان از محل تخلیه قلک‌ها به حساب خیریه واریز شده‌است.

2پرداخت کمک هزینه تحصیلی ۳ دانشجوی تحت پوشش: کمک هزیته تحصیلی دانشجویان تحت پوشش، طی 4 ماه گذشته در موعد مقرر پرداخت گردید.

3. پرداخت کمک هزینه خرید دوربین به یکی از دانشجویان تحت پوشش: یکی از دانشجویان تحت پوشش که در رشته معماری مشغول به تحصیل می‌باشد برای گذراندن واحد عکاسی در ترم دوم سال تحصیلی 90-91 نیاز به تهیه دوربین عکاسی داشت که مبلغی بعنوان پرداخت فوق‌العاده جهت تهیه دوربین، به حساب وی در بنیاد کودک ایران پرداخت شد. این دانشجو طی ارسال نامه‌ای از کلیه حامیان تقدیر کرد.

4. حمایت از انجمن صرع ایران در برگزاری مسابقه فوتسال بین تیم ملی و تیم هنرمندان: عواید این برنامه، که خیریه «همگام» از حامیان آن بود، به انجمن حمایت از بیماران صرع ایران تعلق گرفت.

 

 

 

5. تهیه استند و بنرهای تبلیغاتی همگام: مطابق ماه‌های گذشته در طول عمر یکساله «همگام»، همراهی همکاران خوبمان خانم‌ها آزاده مدیرزارع و گلناز زرینبخش، به کارهای همگام جلوه دیگری بخشید. حاصل کار این دوستان  در بنرهای تبلیغاتی طرح‌های در دست اجرا و نیز استند تبلیغاتی مشاهده شد.  به این ترتیب از این پس همگام با استند طراحی‌شده با شعار «با هم» می‌تواند در مراسم و مناسبت‌های مختلف حضور داشته و خود را به طیف گستره‌تری از افراد معرفی نماید.

 

 5. تشکیل ساختار رسمی هیات امناء و هیات مدیره موسسه: در راستای انجام مراحل ثبت رسمی موسسه همگام به عنوان یک نهاد نیکوکاری،  اولین جلسات هیات امناء و هیات مدیره جدید طی سه ماه گذشته برگزار و مراحل اولیه تحویل کار به اعضای جدید انجام شده‌است. همچنین کلیات پیش‌نویس اساسنامه به تایید اعضای هیات امناء رسیده و هم اکنون ویرایش نهایی آن جهت ارسال به اداره ثبت در حال انجام می‌باشد. شایان ذکر است پس از انجام مراحل اولیه ثبت، اطلاعات دقیق موسسه شامل نام و اعضای ارکان آن بصورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

6. تهیه ساختار سازمان پیشنهادی موسسه: ساختار اولیه ارکان اصلی و تیم اجرایی موسسه تهیه  شده‌است. به این ترتیب در این ساختار کلیه اعضای داوطلب برای ارائه خدمات داوطلبانه خود در جایگاه مورد نظر قرار خواهند گرفت و عهده‌دار بخشی از مسئولیت‌های این مجموعه خواهند شد.

7. تعیین چشم انداز و خط مشی «موسسه خیریه همگام»: در ادامه روند تعیین چشم‌انداز و مسیر کاری «همگام»، برگزرای جلسات مشاوره با حضور افراد فعال و سرشناس در زمینه ارائه خدمات هنری، فرهنگی، و اجتماعی عام‌المنفعه در طول فصل زمستان نیز بصورت مرتب ادامه یافت که چکیده این جلسات در قالب یک گزارش متعاقباً ‌ارائه خواهد شد.

8. اعلام آمادگی جهت ارائه مشاوره در زمینه کارآفرینی: پیرو جلسه مورخ 7 دی‌ماه 1390 با مدیریت موسسه آینده روشن، در خصوص فراهم کردن امکان خوداشتغالی برای دانشجویان تحت پوشش این موسسه، مقرر است در سال 1391 با ارائه خدمات مشاوره‌ای و برگزاری تورهای تخصصی داخل شرکت چارگون، همکاری‌های لازم در زمینه کارآفرینی با این موسسه انجام خواهد گرفت.

9. تصویت اهداء لایسنس رایگان استفاده از نرم‌افزار مکاتبات مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه: در راستای این خبر، اولین نسخه با همت همکارانمان در بخش راه‌اندازی نرم‌افزار مکاتبات، در مجموعه کهریزک نصب و راه‌اندازی شد.

10. همکاری در برگزاری اولین نمایشگاه عکس گروهی «دیدگاه»: با حمایت شرکت چارگون و همت اعضای گروه عکاسی و کمیته اجرایی این شرکت، اولین نمایشگاه عکس گروهی دیدگاه برگزار و کلیه عواید آن جهت کمک به اجرای طرح بسته عیدانه در اختیار صندوق خیریه قرار گرفت. به این وسیله مراتب سپاس خود را از کلیه همکارانی که به نحوی با حضور و فعالیت خود، محقق شدن این رویداد را میسر کردند ابراز می‌داریم.

11. اعطای وام تعمیرات به موسسه حمایت از کودکان کار مولوی: مبلغ 200،000 تومان بابت هزینه تعمیرات خانه قدیمی متعلق به این موسسه که محل تحصیل کودکان کار منطقه مولوی می‌باشد، اختصاص یافت.

12. پرداخت کمک هزینه انجام عمل جراحی قلب یک مادر نیازمند: مبلغ 150،000 تومان بابت کمک هزینه جراحی اورژانس قلب یک مادر نیازمند که توسط یکی از همکاران تیم اجرایی همگام معرفی شد، پرداخت گردید.

13. پرداخت عیدی به دانشجویان تحت پوشش: مبلغ 50،000 تومان بعنوان عیدی به حساب  هر یک از دانشجویان تحت پوشش واریز شد.

14. آغاز کارهای اجرایی طرح «صدای سپید»: به دنبال اعلام آمادگی برخی از همکاران جهت شرکت در این طرح، رایزنی‌های اولیه با موسسات و مراکز مرتبط انجام گرفته است و  ضبط آزمایشی صدا روز پنجشنبه مورخ 25/12/90 در محل کتابخانه دیجیتال حسینیه ارشاد آغاز خواهد شد. به این ترتیب با انجام تست صدا، تعیین مسیر کاری و ریز فعالیت‌ها در ابتدای سال 1391 در دستور کار قرار خواهد گرفت.

15. پرداخت هزینه چاپ بروشور معرفی فعالیت‌های شورای کتاب کودک: به منظور حمایت از خدمات ارزنده شورای کتاب کودک ایران در تهیه فرهنگنامه کودک و نوجوان و توجه ویژه اعضای متخصص فعال در این مجموعه به حوزه کودک و نوجوان، هزینه چاپ بروشور فارسی این مجموعه از محل صندوق خیریه همگام تامین شد. این بروشور در جشن سالیانه این مجموعه که روز چهارشنبه مورخ 17/12/90 در محل حسینیه ارشاد و با حضور جمعی از فرهیختگان و نویسندگان کوک و نوجوان برگزار شد، ‌رونمایی و از گروه خیریه همگام نامبرده و تقدیر شد.

16. تهیه بسته‌های عیدانه: با همت گروهی و نظم مثال‌زدنی تیم اجرایی، کلیه خریدهای مربوط به تهیه بسته‌های عیدانه شامل البسه، موارد خوراکی، آجیل و شکلات مطابق لیست نیازمندی‌های اعلام شده از سوی مراکز در مدت زمان کوتاه باقی‌مانده به پایان سال، خریداری و طی روزهای 16 الی 20 اسفندماه توزیع شد.

 

 

 

 

 

 

 

17. سفارش غذا برای شام چهارشنبه‌سوری تعدای از کودکان معلول: تعداد 20 پیتزا به همراه سیب‌زمینی و نوشابه برای شام چهارشنبه‌سوری کودکان معلول تحت پوشش مجتمع نگهداری از معلولین «نرگس» به سرویس غذایی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاسبرگ سفارش داده شد تا به این ترتیب شادی  شب چهارشنبه‌سوری میهمان کودکان تحت پوشش این آسایشگاه شود.

18. پرداخت عیدی به دو خواهر ناشنوا: مبلغ 100،000 تومان به عنوان عیدی به دو خواهر ناشنوا نیازمند که توسط یکی از همکاران معرفی شده بودند، اهدا گردید.

«همگام» به همت تک تک شما عزیزان یکساله شد. در این یکسال کمک‌های مادی و معنوی افراد زیادی حمایت‌گر و امید‌بخش تیم اجرایی این مجموعه بود که در این جا مجال به نام خواندن همگی آنها وجود ندارد. اما باور داشته باشید در این یک سال آنچه تیم اجرایی همگام هنگام انتقال مهر شما به دستان نیازمندان از نزدیک مشاهده کرد چیزی جز بهترین آرزوها برای شما نبوده‌است. امیدواریم در آستانه یک سال جدید، بهترین‌ها و شادترین‌ها نصیب زندگی تک تک شما و عزیزانتان باشد.

امید است  در سال 1391 با تغییر ساختار و گستره‌تر شدن دامنه همکاری و همفکری شما عزیزان، شاهد برداشته شدن گام‌های بلندتری در راستایی محقق شدن اهداف و انجام مسئولیت‌های اجتماعی‌مان باشیم.

فرارسیدن روزی نو و سالی تازه پیشاپیش بر همگی مبارک

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ