بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد همگام در بهار 1391

گزارش عملکرد همگام در بهار 1391

طی سه ماه ابتدای سال 1391، با توجه به بودجه صندوق و حمایت‌ شما عزیزان، فعالیت‌های زیر توسط اعضای تیم اجرایی «همگام» انجام گرفته‌است:

1. توزیع و تخلیه قلک‌های خانگی: از بین قلک‌های خانگی توزیع‌شده  تا کنون تعداد 13 قلک، یک‌بار و 1 قلک دوبار تخلیه شده و مجموعاً  مبلغ 600 هزارتومان استخراج و به حساب خیریه واریز شده‌است.

2. پرداخت کمک هزینه تحصیلی ۳ دانشجوی تحت پوشش: کمک هزیته تحصیلی دانشجویان تحت پوشش، طی 3 ماه گذشته مجموعاً به مبلغ 450 هزار تومان در موعد مقرر پرداخت گردید.

3. ادامه پروژه «صدای سپید»:  نتیجه تست صدای داوطلبین همکاری در این پروژه اعلام شده‌است و در حال انجام هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری جلسات آموزش فن بیان و گویش مخصوص نابینایان با واحد نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد هستیم. پس از برگزاری کلاس‌ها، انتخاب کتب و تنظیم برنامه، ضبط صدا در دستور کار قرار خواهد گرفت و داوطلبان می‌توانند مطابق برنامه، به محل استودیو ضبط صدا مراجعه و کار خود را بطور رسمی آغاز نمایند.

4. خرید کتاب لمسی برای کودکان نابینا: تعداد 5 عنوان کتاب لمسی شامل کدو قل قله‌زن، میمهان‌های ناخوانده، بزبز قندی، دگردیسی کرم ابریشم، شنل قرمزی و هفت خوان رستم جهت بهره‌گیری کودکان نابینا، تهیه و به بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد تحویل داده شد. به این ترتیب کودکان نابینا می‌توانند با مراجعه به این بخش و همراهی مسئولان آن قصه‌های کودکی خود را بصورت تجسمی و مصور تجربه کنند.

5. اهداء یک دوره کامل 14 جلدی فرهنگنامه کودک و نوجوان به موسسه مهر گیتی: همزمان با افتتاح یک مدرسه در شهر مهران استان ایلام توسط خیرین مدرسه‌ساز موسسه مهرگیتی، یک دوره 14 جلدی فرهنگنامه کودک و نوجوان مستقیماً‌ از شورای کتاب کودک خریداری و جهت اهدا به کتابخانه این مدرسه، تحویل نماینده موسسه شد.

6. عضویت «همگام» در صندوق کارکنان شرکت چارگون: با توجه به موافقت‌های اخذ شده‌ و هماهنگی‌های انجام گرفته، از ابتدای سال 91، «همگام» با پرداخت حق عضویت ماهیانه، بعنوان یک شخص حقوقی عضو صندوق کارکنان شرکت چارگون شده‌است. این اقدام به منظور هم‌افزایی موجودی صندوق جهت تخصیص وام به کارکنان شرکت ودر صورت نیاز جهت فراهم‌شدن امکان درخواست وام برای پروژه‌های آتی همگام انجام شد.

7. رساندن لباس‌های  اهدا شده به نیازمندان: کلیه لباس‌های نو و دست دوم اهدا شده جهت توزیع برای  خانه خورشید واقع در منطقه شوش که سرپرستی زنان و خانواده‌‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست را بر عهده دارند، ارسال گردید.

8. پرداخت کمک هزینه درمان یک بیمار: کمک هزینه انجام آزمایشات پزشکی یک بیمار مبتلا به صرع که در وضعیت اورژانس توسط یکی از همکارانمان معرفی شدند، از محل صندوق همگام پرداخت شد.

9. اهدا کامپیوتر و قطعات سخت‌افزاری به موسسه مهر گیتی: تعداد 3 دستگاه مانیتور، 8 کیس و 3 دستگاه کیبورد همراه تعدادی قطعات سخت‌افزاری دیگر که توسط شرکت چارگون و دیگران همکاران به همگام اهدا شده بود جهت  بهره‌برداری در مدارس مناطق محروم به موسسه مهرگیتی تحویل گردید.

10. برگزاری کلاس خوشنویسی به نفع همگام:  هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری اولین دوره آموزشی فوق‌ برنامه تحت عنوان «آموزش خوشنویسی با خودکار» انجام گرفت و کلیه عواید این دوره که هم اکنون توسط   همکارمان آقای مهدی مخلصیان در دو گروه در حال برگزاری است، به فعالیت‌های گروه همگام اهدا خواهد شد.

11. پیگیری کارهای ثبت موسسه: پیرو ارسال اسناد مورد نیاز جهت ثبت رسمی «موسسه نیکوکاری همگام»، این روند در مرحله تایید نام در حال انجام و پیگیری است.

12. خرید تجهیزات مورد نیاز خانه علم فرحزاد: با همکاری نمایندگان جمعیت امام علی(ع) تا کنون تجهیزات مورد نیاز از قبیل نیمکت، میز، صندلی، کتابخانه، تخته و ویدئو پروژکتور به منظور تجهیز کلاس‌های این مرکز خریداری و هزینه آن از صندوق همگام پرداخت شده است. در هفته آینده خریداری کتب لازم جهت تجهیز کتابخانه این مرکز با مشاوره و همکاری شورای کتاب کودک انجام خواهد گرفت و به زودی مراسم افتتاحیه با حضور نمایندگان همگام برگزار خواهد شد که گزارش تصویری آن نیز متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌گردد.

13. پرداخت کمک هزینه ثبت نام مسکن مهر: سودابه دختر 22 ساله‌ با استعداد و با ضریب هوشی معمولی و معلولیت جسمی، محصل رشته اقتصاد است که توسط یکی از مراکز توانبخشی به ما معرفی شد. وی که کودکی خود را به واسطه خانواده‌ای بد عملکرد به تنهایی و در آغوش مادربزرگ و دایی گذراند، پس از مرگ آنها به بهزیستی پناهنده شد. ماه گذشته بهزیستی بطور رسمی از نگهداری سودابه به علت بالا رفتن سن او، سلب مسئولیت نمود و به این ترتیب سودابه به یکی از مراکز خصوصی تحت پوشش بهزیستی مراجعه و درخواست کمک کرد و به طور موقت در این مرکز سکنی گزید. زندگی سودابه با ماهی 40 هزارتومان مستمری بهزیستی می‌چرخد. دل بزرگ و روحیه حمایت‌گر او که در مدت کوتاه، دستگیر دیگر کودکان آن مرکز شده‌است، باعث شد تا مدیران این مجموعه درصدد فراهم آوردن شرایط اولیه زندگی برای سودابه، که رویا تحصیل و رشد اجتماعی را در سر دارد، برآیند. لذا با پیگیری‌های انجام گرفته موافقت بهزیستی جهت تامین یک دستگاه آپارتمان از محل آپارتمان‌های طرح مسکن مهر در ازای پرداخت بخشی از پیش پرداخت توسط خود سودابه اخذ گردید. بخش اعظم این مبلغ توسط خیرین و دست‌اندرکاران این مجموعه تهیه و بخش کوچکی از آن نیز با نظر هیات مدیره همگام از محل صندوق خیریه پرداخت شد. امروز سودابه در انتظار تحویل خانه، بطور رسمی در مرکز مربوطه مشغول به کار شده‌است و آرزو دارد تا با ادامه تحصیلات خود تا مقاطع بالاتر بتواند آینده‌ای روشن را جایگزین گذشته تیره خود کرده و راهی تازه را شروع کند. نامه سودابه به تاریخ چند روز گذشته به دست ما رسید و طی آن از همه شما که این امکان را برایش فراهم کردید و از آواره شدن او در خیابان‌ها جلوگیری و مسیر روشنی را برایش رقم زده‌اید صمیمانه تشکر نموده و برایتان موفقیت روز افزون آرزو کرده است. به زودی گزارش تصویری تحویل خانه توسط سودابه اطلاع‌رسانی می‌گردد.

14. گسترش فعالیت‌های «همگام» به منظور گسترش فعالیت‌های موسسه، مذاکره با مسئولیت دیگر موسسات نیکوکاری به منظور بررسی زمینه‌‌های همکاری از ابتدای سال 1391 در دستور کار قرار گرفته‌است. طی سه ماه نخست سال، جلساتی به همین منظور با مدیران و دست‌اندرکاران موسساتی چون محک، مهر گیتی و جمعیت امام علی برگزار شده‌است که به نتیجه برخی از آنها در همین گزارش و گزارشات پیشین اشاره شده و نتیجه ادامه این مذاکرات نیز متعاقباً ‌اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ