بخش اعضا

بازگشت
رمز عبور را فراموش کرده اید؟ ثبت نام ورود به بخش اعضا خروج

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد همگام در تابستان 91

گزارش عملکرد همگام در تابستان 91

طی سه ماه تابستان سال 1391، با توجه به بودجه صندوق و حمایت‌ شما عزیزان، فعالیت‌های زیر توسط اعضای تیم اجرایی «همگام» انجام گرفته‌است:

1. تقبل کمک هزینه تحصیلی 15 دانش‌آموز مناطی محروم مرزی: پیرو هماهنگی‌های انجام گرفته با موسسه مهرگیتی در خصوص معرفی دانش‌آموزان مستعد نیازمند در مدارس مناطق محروم مرزی، از شهریورماه امسال تعداد 15 دانش‌آموز جهت پرداخت مقرری ماهیانه تحصیلی تحت پوشش همگام قرار گرفته‌اند.

2. پرداخت کمک هزینه تحصیلی ۳ دانشجوی تحت پوشش: کمک هزیته تحصیلی دانشجویان تحت پوشش، طی 3 ماه گذشته به همراه فوق‌العاده آغاز سال تحصیلی در موعد مقرر پرداخت گردید.

3. ادامه پروژه «صدای سپید»:  از روز یکشنبه 26 شهریورماه، ضبط کتاب صوتی برای کودکان و نوجوانان نابینا در استودیوی کتابخانه حسینبه ارشاد آغاز شده‌است.

4. برگزاری جشن چله تابستان: جشنی تحت عنوان جشن چله تابستان در نیمه تابستان 91، بر اساس آداب و رسوم کهن ایرانی در خانه علم فرحزاد برگزار شد. در این جشن، علاوه بر اجرای برنامه‌های مفرح برای کودکان این مرکز، از آنها با برشی از هندوانه و بسته میوه پذیرایی شد.

5. سفارش تاسیس مرکز علم و کتاب‌خوانی در خانه علم شماره 3 در منطقه فرحزاد تهران: به سفارش همگام و با همکاری جمعیت امام علی و شورای کتاب کودک و نوجوان، کتابخانه‌ای در خانه علم فرحزاد تاسیس و جلسات ترویج کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان این مرکز برگزار شد.

6. سفارش برگزاری دوره آموزش مربیان ریاضی خانه‌‌های علم شهر تهران: به منظور بهره‌مندسازی هر چه بیشتر کودکان محروم، از امکانات تحصیلی و آموزش‌های پایه با کیفیت بالا، به سفارش همگام، موسسه کوچ با تخصص در تربیت مربی پایه ابتدایی، از تاریخ 26 لغایت 29 شهریور‌ماه اقدام به برگزاری کارگاه تربیت مربی ریاضی برای تعداد 25 مربی داوطلب خانه‌‌های علم در سطح شهر تهران نموده‌است. طی تفاهم‌نامه منعقدشده بین همگام و موسسه کوچ، طی این دوره سه روزه 20 ساعته، مربیان نحوه آموزش ریاضیات پایه با استفاده از بازی‌های طراحی‌شده را آموزش دیده و یک بسته بازی جهت استفاده در سال تحصیلی 91-92 ساخته شده و در اختیار هر یک از خانه‌‌های علم مناطق خاک سفید، شوش و فرحزاد قرار خواهد گرفت.

7. اهدا کامپیوتر و قطعات سخت‌افزاری به موسسه مهر گیتی و جوانان مستعد: از محل کمک‌های غیرنقدی شرکت چارگون و همکاران، تعداد 9 دستگاه کیس کامپیوتر، به همراه دو مانیتور و قطعات جانبی به موسسه مهر گیتی و دو نوجوان مستعد معرفی‌شده اهدا شد.

8. برگزاری کلاس‌های فوق‌ برنامه خوشنویسی و ورزشی به نفع همگام:  دوره‌های آموزشی فوق برنامه با همت تنی چند از همکاران شرکت چارگون برگزار و کلیه عواید آن با کسر هزینه‌ها به حمایت از فعالیت‌‌های همگام اختصاص یافت.

9. طرح آرزوهای مدرسه: پیرو انتشار اطلاعیه طرح آرزوهای مدرسه به مناسبت بازگشایی مدارس و فرارسیدن فصل مهر، هزینه ثبت نام تعدادی کودک و نوجوان مستعد که از نظر مالی استطاعت پرداخت آن را ندارند، در اغاز سال تحصیلی 91-92 از سوی همگام پرداخت خواهد شد.

 

10. کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی:

 

اقدامات انجام‌‌گرفته در راستای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان از سوی گروه همگام شامل موارد زیر می‌باشد:

  • خرید مواد غذایی و پتو در روز نخست پس از وقوع زلزله و اعزام به مناطق توسط گروه امدادرسانی جمعیت امام علی
  • خرید دارو و اعزام تیم پزشکی به روستاهای دورافتاده و آسیب‌دیده منطقه ورزقان سه روز پس از وقوع زلزله
  • تخصیص بودجه به دو تیم امداردسان اعزامی به منظقه جهت خرید مایحتاج روزانه مناطق
  • ارائه خدمات پشتیبانی به تیم‌های اعزامی به منطقه اعم از سفارش و پیگیری خرید و برقراری ارتباط بین تیم‌های کاری مختلف
  • سفارش خرید و نصب دو دستگاه کانکس جهت راه‌اندازی مدرسه در مقطع ابتدایی، در دو روستای منطقه مشیرآباد. کانکس‌ها با عنوان موسسه نیکوکاری همگام و کانون یوگای ایران که هزینه خرید این دو دستگاه را متقبل شده‌است در محل مربوطه نصب و در سال تحصیلی 91-92 مورد بهره‌برداری اهالی منطقه قرار خواهد گرفت.
  • ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه کمک‌رسانی متشکل از نمایندگان چند موسسه خیریه  از جمله موسسه سیب سرخ، و شرکت در جلسات مربوطه. مطابق مصوبات آخرین جلسه این گروه با عنوان «همیاران بحران»، در روز پنجشنبه مورخ 16/06/1391 مقرر شده‌است کلیه کمک‌های نقدی در محل حساب ویژه موسسه نیکوکاری رعد تجمیع  شده و جهت خرید کانکس بعنوان محل زندگی خانواده‌های یکی از روستاهای پرتخریب برای گذران فصل سرما مورد بهره‌برداری قرار خواهد گیرد. سهم گروه همگام نیز معادل 20 میلیون تومان از محل کمک‌‌های نقدی شما عزیزان، اعضای خارج از شرکت چارگون و نیز همراهان خارج از کشور نیز به حساب مشترک در نظرگرفته شده واریز شد.

11. گسترش فعالیت‌های «همگام» به منظور گسترش فعالیت‌های موسسه، مذاکره با مسئولین دیگر موسسات نیکوکاری در سه ماه دوم سال 91 نیز با جلسات معارفه موسسه نیکوکاری رعد، سیب سرخ و پیام امید ادامه یافت که نتایج این مذاکرات متعاقباً‌ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه خیریه همگام میباشد. © طراحی و اجرا توسط: راویژ